Kapela pod vedením Erika Rothensteina sa predstaví v Barmuseu

Barmuseum, Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, TOP_1, Všetky správy

Po horúcich letných dňoch sa v septembri opäť spúšťa kultúrny program v Barmuseu. 8.9.2018 sa na pódiu od 20:00 predstaví saxofonista Erika Rothensteina s kapelou.

Kapela pod vedením Erika Rothensteina sa predstaví s latin-jazzovým programom čerpajúcim z albumu Rio Danubio a novými skladbami pripravenými pre túto príležitosť. Autorské kompozície sú doplnené o štýlovo upravené jazzové štandardy. Bluesová forma a modálne plochy s afro-kubánskymi patternami, spevné melódie s podkladom bossa novy alebo komplexnejšie štrukturované skladby prepojené s latino groovami tvoria jadro tohto projektu. Hudba pôsobí sviežo, miestami aj s tanečnými sekvenciami, ktoré vzápätí vystriedajú expresívne sóla. Album bol nominovaný na ceny ESPRIT 2014. Kapela sa s projektom predstavila v Európe a na šnúre v Mexiku a Guatemale.

Erik Rothenstein (1973, Bratislava, Slovensko) je saxofonista, skladateľ, aranžér a pedagóg, venuje sa jazzovej a klasickej hudbe. Vedie svoju vlastnú skupinu a hosťuje v rôznych formáciách. Po absolvovaní altového saxofónu na bratislavskom konzervatóriu odišiel do rakúskeho Grazu na Kunst Universität Graz – jazzové oddelenie, kde začal hrať na barytónovom saxofóne a venoval sa štúdiui kompozície a aranžovania. Ako kapelník vedie svoju skupinu Erik Rothenstein Band.. Je spoluzakladateľom telesa Lento Ad Astra, kde sa spolu s klaviristkou Zitou Slavíčkovou venujú komornej klasickej hudbe. Bol spoluzakladateĺom skupiny Pressburger Klezmer Band. Je členom CZ-SK Big Bandu Matúša Jakabčica a telesa Michala Motýľ Tentet. Bol členom Orchestra Gustava Broma a spolupracoval s Višegrad jazz big bandom a s klasickými orchestrami (ŠKO Žilina, Melos Ethos Ensemble, Orchester Slovenského rozhlasu, Slovenská filharmónia).

Zostava:
Erik Rothenstein – bari sax, Michal Motýľ – bass trbn, Peter Korman – kontrabas, Majo Ševčík– bicie nástroje, Pavol Bereza – gitara

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

WEB
https://erikrothenstein.com/sk/novinky-a-projekty/

 Soundcloud
https://soundcloud.com/erik-rothenstein

Kapela pod vedením Erika Rothensteina sa predstaví v Barmuseu

ZDROJ: PR článok

Komentáre