Detské ochotnícke divadlo: Kamaráti kamarátom

Kultúra, Najnovšie správy, Všetky správy

Divadelné dvojdnie „odštartuje“ v piatok 7. júla 2017 v sále Kino Scény Martin a vyvrcholí v sobotu 8. júla 2017 v Dome odborov Strojár v Martine.

Detský divadelný súbor Kamarát pôsobiaci pri Turčianskom kultúrnom stredisku v Martine a Miestnom odbore Živeny v Martine pripravuje pre priaznivcov detského ochotníckeho divadla podujatie s názvom „Kamaráti kamarátom“ pri príležitosti 50. výročia svojho vzniku. Detský divadelný súbor Kamarát má na svojom konte obdivuhodné, nepretržité, polstoročné pôsobenie aktívnej účasti v kultúrnom živote mesta Martin i v amatérskom divadle na Slovensku. Založila ho a 45 rokov viedla jeho umelecká vedúca a režisérka pani Emília Hajdúchová. Divadelný súbor v súčasnosti pracuje pod vedením Evy Benčíkovej. Jeden spoločný Kamarát má v súčasnej dobe dva súbory: vo veku 9 – 14 rokov sú to Žubrienky. Pod druhým, umeleckým menom Pyrane, pôsobia na ochotníckom divadelnom javisku Kamaráta tvoriví mladí vo veku 16 – 20 rokov. Žubrienky pripravujú autorskú hru – Koralína a jej 13. komnata – a Pyrane autorskú detektívku Manko. Obe budú mať slovenskú premiéru počas osláv polstoročnice divadla, ktoré je najstarším detským ochotníckym súborom pôsobiacom na Slovensku.
Dvojdnie Kamaráti kamarátom sa uskutoční v piatok 7. júla 2017 v sále Kino Scény Martin a vyvrcholí v sobotu 8. júla 2017 v Dome odborov Strojár v Martine.

Program dvojdnia Kamaráti kamarátom:

PIATOK, 7. Júl 2017 Kino Scéna Martin
10:00 h Slávnostné otvorenie

DIVADELNÝ MARATÓN

O Dvanástich mesiačikoch (DDS Drobátka, Martin)
Naše Boženka (DDS Brnkadla, Brno)
Manko (DDS Kamarát, skupina Pyrane, Martin)
Zůstanu jen já (DDS Brnkadla, Brno)

SOBOTA, 8.júl 2017 Dom odborov Strojár
15:30 h Slávnostné otvorenie osláv 50. výročia vzniku DDS Kamarát
16:00 h Koralína a jej 13. komnata – slovenská premiére autorskej hry DDS Kamarát
17:30 h Galaprogram venovaný polstoročnici vzniku najstaršieho detského divadelného súboru na Slovensku

Podujatie Kamaráti kamarátom organizujú: Združenie priateľov detského divadelného súboru Kamarát, Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, Miestny odbor Živeny v Martine a mesto Martin. Podujatie finančne podporil Žilinský samosprávny kraj a ECCO Slovakia.

Turčianske kultúrne stredisko v Martine

Mgr. Libuše Poloncová
manažér ZUČ pre detské divadlo a výtvarníctvo
Turčianske kultúrne stredisko v Martine
Divadelná 656/3
036 01 Martin
Kontakt: 0917 494 708
Web: www.tks.sk
E-mail: pajurkova.tks@gmail.com

Komentáre