K semifinále TFL majú bližšie Bernoláci, Medvede, Zenit a Flok

Vo štvrtok sa odohrali prvé štvrťfinálové zápasy TFL. Najväčším prekvapením je vysoká prehra Spartaku Včelín so Zenitom, ale aj jednoznačné víťazstvo Floku nad Turanmi. Bernoláčik, ako najúspešnejší tím po základnej časti splnil úlohu favorita v súboji s Pirátos a Medvede sa poriadne nadreli na výhru nad húževnatým Immortals. Najjagavejšie zasvietil vo štvrtok strelec Krištof Balla, autor piatich gólov.

Zenit – Včelín 10:4

Včelínu vyšiel vstup do zápasu a po prvej tretine viedol 3:1. Po zmene strán začal ale úradovať faktor Krištof Balla. Zenitský kanonier potvrdil svoj strelecký inštinkt zo základnej časti a štyrmi gólmi v druhej tretine vyhnal „včeličky“ z úľa. Zenit v ostatných minútach ovládol hru a zdecimovaný Spartak sa už nedokázal vrátiť späť do zápasu a záverečné minúty už vypustil. V odvete musí Včelín niečo na svojho súpera vymyslieť, aby sa s touto sezónou nerozlúčil už po druhom štvrťfinálovom stretnutí.

Bernoláčik – Žiar nad Hronom 11:5

Bernoláčik potvrdil v úvodnom štvrťfinálovom zápase nevďačnú úlohu favorita. V zaujímavom florbalovom predstavení sa ujal vedenia v sérii. Víťaz základnej časti išiel rýchlo do vedenia a potom dodali, pribúdajúce góly v sieti „pirátov“, modrooranžovým ďalšiu dávku sebavedomia. Žiarčania ukázali niekoľko zaujímavých momentov, ale nedokázali otočiť kormidlo zápasu, ktoré držal súper pevne vo svojich rukách. Bernoláčik má našliapnuté do semifinále, ale Žiar určite ešte nepovedal posledné slovo.

Martinské medvede – Immortals 5:3

Medvede nepredvádzajú v tomto ročníku také presvedčivé výkony, ako v ostatných dvoch. Aj prvom štvrťfinálovom stretnutí sa obávali o víťazstvo, keď v závere zápasu pri vylúčení Čavajdu mohli nesmrteľní siahať po remíze. Nestalo sa. Gól naopak vo vlastnom oslabení strelili bielo-modrí a vedú v sérii 1:0. Immortal je však odhodlaný v nasledujúcom dueli zdramatizovať nepriaznivý stav a skúsiť šťastie v rozhodujúcom, treťom zápase.

FbK Turany – Flok 3:7

Turany síce strelili vedúci gól zápasu, ale potom až do 37. minúty boli strelecky neúspešní. To však neplatilo o hráčoch Floku, ktorým to sypalo a ušli Turancom až na rozdiel piatich gólov. V pohode vzdorovali druholigistom a kontrolovali priebeh duelu. Výborným výkonom sa prezentoval najmä brankár Floku Mäsiar, ktorý mal nemalý podiel na tomto víťazstve. A tak je na mieste otázka, či Turany opäť nepostúpia do semifinále TFL alebo sériu otočia a konečne sa pokúsia získať medailu?

Už budúci týždeň sa dozvieme, či sa niektorému z tímov otvorili dvere do semifinále TFL alebo sa odohrajú tretie, rozhodujúce zápasy.

ZDROJ: -mil- -DuKu-