Z nevybrúseného diamantu sa stal turčiansky klenot

Najnovšie správy, Šport, Všetky správy

Juraj Kubička bude reprezentovať Slovensko na juniorských florbalových Majstrovstvách sveta vo Švédskom Växjö.

Slovenská juniorská florbalová reprezentácia do 19 rokov sa predstaví na Majstrovstvách sveta vo florbale od 3.do 7. mája 2017 vo švédskomVäxjö. V národnom drese s dvojkrížom sa predstaví aj martinský rodák Juraj Kubička, hráč FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina.

Mladý, talentovaný florbalista sa tomuto športu venuje od svojich desiatich rokov. Vtedy ako žiak piatej triedy ZŠ s MŠ A. Bernoláka pod vedením trénera Milana Chochulu po prvýkrát zobral do rúk plastovú hokejku, ktorou začal krotiť deravú loptičku. Jeho šikovné ruky, prehľad v hre i chladnokrvná koncovka pomohli získať Bernoláčke niekoľko prvenstiev v okresnom i v krajskom kole. Bol aj členom úspešného florbalového tímu, ktorý sa umiestnil na 4. mieste v celoslovenskom kole základných škôl.

Niekoľko mesiacov rozvíjal svoj florbalový talent aj v Turanoch, kde hrával regionálnu ligu za žiakov. Juraj sa chcel vo florbale posunúť ďalej, a preto svoju ďalšiu florbalovú cestu nasmeroval do elitného florbalového klubu v Žiline. Tu naplno rozbalil svoj hráčsky potenciál. Odmena za množstvo precestovaných hodín do Žiliny, veľa tréningovej driny a odriekania pod vedením trénerov Radila, Hrnčiara, Baránka a Venényho, sa dostavila. V drese kobyliek získal dvakrát titul majstra Slovenska v dorasteneckej aj v juniorskej kategórii a dostal sa aj do extraligového seniorského tímu. Okrem toho sa môže pochváliť aj majstrovskou trofejou v Turčianskej florbalovej lige. Získal ju v drese Martinských medveďov.

Juraj Kubička bol dlhší čas v hľadáčiku trénera národného mužstva Petra Koutného. Skúsený tréner postrehol Jurajovu šikovnosť i zohratosť s chlapcami Grasshoppers. Niekoľko sústredení a turnajov presvedčilo trénera Koutného o správnosti záverečnej nominácie. Medzi slovenskými florbalovými mladíkmi preto nechýba ani Juraj Kubička. Juraj tak prevzal turčiansku reprezentačnú štafetu, po, už nebohom, Damiánovi Jurčíkovi. Aj on bol pred dvoma rokmi členom florbalového reprezentačného mužstva do 19 rokov na Majstrovstvách sveta. Slovensko aj zásluhou Damiána, odchovanca turianskeho florbalu a neskôr hráča Grasshoppers Žilina, urobilo dieru do sveta a obsadilo senzačné piate miesto. Damián bol Jurajovým blízkym kamarátom i florbalovým vzorom. Sme radi, že po prvýkrát v histórii má aj Martin svoje zastúpenie medzi najlepšími hráčmi Slovenska v tejto kategórii. Budeme pozorne sledovať nielen vystúpenie slovenských florbalových nádejí na svetovom šampionáte, ale aj Jurajov príspevok v národnom mužstve. Celému tímu želáme veľa úspechov.

ZDROJ: -mil-, www.tfl.ekono-print.sk, foto: Slávka Jankyová

Komentáre