Kvalitný júnový program v Barmuseum Martin

Barmuseum, Najnovšie správy, PR články, Všetky správy

Známy podnik Barmuseum sa každý mesiac pýši vždy zaujímavým a „natrieskaným“ programom. Inak tomu nebude ani v mesiaci jún, kde sa návštevníci už teraz môžu tešiť nielen na kvalitný spev či inštrumentálne výkony ale taktiež aj na humor.

Hneď v  pondelok 5. júna sa predstavia Tri Tvorivé Tvory (3T). Ide o divadelno–improvizačnú skupinu troch hercov, ktorými sú Juraj „Šoko“ Tabaček, Lukáš „Pucho“ Púchovský a Stanislav „Stanley“ Staško. Verte nám, že o kvalitný humor nebude núdza.

8. júna príde na rad Erik Rothenstein Band & Ester Wiesnerová. Mladá speváčka Ester Wiesnerová sa spojila s barytónovým saxofonistom Erikom Rothensteinom a spolu ponúkajú svoj pohľad na tradíciu jazzu. Ester sa venuje aj skladateľskej činnosti, kde reflektuje aj tradíciu slovenského folklóru. Svoje miesto v projekte majú aj autorské kompozície Erika Rothensteina, ktoré sú upravené a „šité“ na mieru pre Ester. Skladby sú po aranžérskej stránke pestré, harmonicky a rytmicky nápadité. Skupina používa rôzne groovy baritónového saxofónu a kontrabasu, upravuje harmóniu kompozícii a používa „malokapelové“ tutti pasáže. Projekt sa vyznačuje veľmi zaujímavým konceptom a sviežim prístupom k jazzovej tradícii, ktorý upúta nielen fanúšikov tohto žánru ale určite aj širšie spektrum poslucháčov.

Na druhý deň 9. júna je tu opäť Martin Geišberg a jeho Sandonoriko. Martin je publiku dlhoročne známy svojou hudobnou tvorbou, no taktiež je to i dramaturg, režisér a autor divadelnej hudby. Po 12 rokoch aktívneho pôsobenia na koncertnej scéne vydáva prvý pesničkový album „V jabloňovom kraji“. Daniel Špiner aktívne spolupracuje s viacerými slovenskými autormi a umelcami na autorských projektoch s autorskou hudbou a textami, ako napríklad s Katarínou Koščovou či Andrejom Šebanom. Texty sú magicko-realistické a hudba poetická, občas premiešaná básňami a nebrániaca sa ani experimentu. Tento projekt trvá už tri roky a jeho členom robí nepochybne nesmiernu radosť. Koncert je súčasťou koncertnej šnúry k novému už vyššie spomenutému albumu s názvom „V jabloňovom kraji“.

Martin Geišberg a jeho Sandonoriko

Martin Geišberg – spev, gitara, flauty, looper
Daniel Špiner – piano, el. piano, akordeón, spev, perkusie

5. jún 2017 – Tri tvorivé tvory
8. jún 2017 – Erik Rothenstein Band & Ester Wiesnerová
9. jún 2017 – Martin Geišberg – Sandonoriko

Vstupenky na jednotlivé predstavenia si môžete zakúpiť priamo v Barmuseum alebo na Ticketportal.sk

ZDROJ: PR platená správa