Ján Danko: Mojim cieľom je ukázať ľuďom, že ich počúvame

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Na čele mesta Martin je od 10. decembra 2018 Ján Danko. Vysokoškolský pedagóg a úspešný manažér Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského, ktorý sa rozhodol postaviť pred ďalšiu výzvu na čele samosprávy.

Pán primátor, o pár dní budete vo funkcii primátora mesta už dva mesiace. Ako hodnotíte toto obdobie? Začali ste už v meste zavádzať nejaké zmeny, či sa skôr ešte rozhliadate?

Nie som typ, ktorý pred sebou problémy tlačí, ale, naopak, snažím sa ich vždy čo najskôr a čo najefektívnejšie vyriešiť. Preto aj keď som vo funkcii, dalo by sa povedať len pár týždňov, už od začiatku som zaviedol nové postupy a procesy, ktorými sa budem celé štyri roky riadiť. Zriadil som svoje vlastné komisie, zaviedol som nové opatrenia v oblasti verejného obstarávania a pri výbere nových zamestnancov. Toto všetko je však len začiatok a do budúcnosti mám pripravených množstvo nových projektov a nápadov, ktorých cieľom je zlepšiť život v našom meste. Martinčania o nich budú počuť už čoskoro.

Čo je vašou víziou do nasledujúcich mesiacov?

Ešte v kampani som hovoril, že mojim mottom je nový život pre Martin. Naše mesto je jedným z najvýznamnejších na Slovensku – je to centrum národnej kultúry, a preto si zaslúži aby sa rozvíjalo a prosperovalo. Urobím všetko preto, aby sa do Martina dostalo, čo najviac financií v rozličných oblastiach. Som pripravený rokovať s najvyššími predstaviteľmi ministerstiev a expertmi, aby sa mi to podarilo. Samozrejme, nebudem zabúdať ani na Martinčanov. Mojim cieľom je ukázať ľuďom, že ich počúvame. Ja osobne sa zaoberám každým podnetom, ktorý mi je adresovaný a otváram ich aj na poradách vedenia mesta. Len z poslednej porady môžem spomenúť problematiku mostu Nade Hejnej, či pohostinstva v mestskej časti Záturčie. Moja vízia ako primátora je veľmi jednoduchá – obnoviť dôveru Martinčanov v ich mesto a nastaviť všetky mechanizmy tak, aby fungovali čo najefektívnejšie.

V decembri ste vyhlásili, že svoj primátorský plat venujete tým, ktorí to potrebujú. Pokračujete v rozdávaní aj v roku 2019?

Samozrejme. Môj posledný plat som rozdelil na zafinancovanie vybudovania bežkárskych tratí v oddychovej zóne okolo Medokýša v mestskej časti Ľadoveň a na štipendiá pre sociálne slabých študentov Evanjelickej spojenej školy. Nie som z tých, čo opúšťajú dobré myšlienky, a preto garantujem, že v rozdávaní svojho platu budem pokračovať aj v ďalších mesiacoch.

ZDROJ: Mgr. Zuzana Kalmanová, hovorkyňa mesta Martin

Komentáre