Víťazka speváckej súťaže Hviezdička 2017 je z Turca

Najnovšie správy, Správy z regiónu, Všetky správy

Celoslovenská detská spevácka súťaž Hviezdička má za sebou už 26. úspešný ročník. Spolu deväť finalistov predviedlo 25. mája na pódiu fantastické výkony. Odbornú porotu napokon o svojich speváckych a výrazových kvalitách presvedčila Natália Lettrichová z Horných Rakoviec.

Na pódiu v AULE – spoločenské centrum v Košiciach sa v sprievode živej kapely predstavili tohtoroční finalisti známej Hviezdičky. Niekoľko mesiacov na sebe poctivo pracovali. K rozvoju ich talentu pomohli aj korepetície, ktorých cieľom bolo čo najlepšie pripraviť nádejných spevákov, a to po intonačnej, rytmickej a výrazovej stránke. Kým v predchádzajúcich ročníkoch sa vo finále objavovali aj zahraničné piesne, tento rok to boli výhradne slovenské, čím organizátori reagovali na povinné kvóty domácej hudby v rozhlasovom vysielaní.

Víťazka sa z úspechu tešila a ďalej prezradila: „ So živou kapelou sa mi spievalo výborne a všetko bolo super zorganizované. Páčila sa mi pesnička Horou a Búrka, ktoré spievali dievčatá.“

Na stoličky porotcov sa tento rok posadili známy hudobník Peter Bič (predseda poroty), hlasová pedagogička Barbara Išky a Andrea Tatarková, hlásateľka a prvá československá vicemiss.

Cieľom tohto tradičného podujatia bolo posilniť pozitívny vzťah detí k hudobnému umeniu, osobitne aj vnímanie súčasnej slovenskej tvorby. Organizátorom súťaže, ktorá bola pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, je umelecká spoločnosť GONG v zastúpení Vladimíra Železňáka st. , ktorý bol s priebehom súťaže nadmieru spokojný, ale ako nám povedal: „Už sa teším na budúci ročník, lebo bude plný zmien.“

Víťazka speváckej súťaže Hviezdička 2017 je z Turca

ZDROJ: Vladimír Železňák ml.

Komentáre