Historický úspech pre STO Valča

Najnovšie správy, Šport, Všetky správy

Veľký cieľ A – mužstva, ktorí sme si stanovili v sezóne 2016/2017 sme splnili a čo viac, dokonca štyri kolá pred koncom súťaže sme si zabezpečili postup do EXTRALIGY.

Od prvého zápasu sme išli jednoznačne za naším veľkým cieľom. Jasné domáce víťazstvo so Stránskym len potvrdilo našu silu. V ďalšom dvojkole sme vyhrali u ex-ligistu v Starej Ľubovni aj v Kežmarku a tieto výhry nám dodali ešte väčšie odhodlanie a pohodu, ktorú sme predviedli v ďalších zápasoch. Cenné boli výhry v prvej polovici súťaže aj v Nižnej a hlavne ťažké zápasy v Čadci a Žiline. V Žiline sme dokonca prehrávali prvý krát v sezóne 4:2, ale tlak sme zvládli a otočili celý zápas.  Prvú stratu bodov sme zaznamenali až v 11. kole remízou s Michalovcami a prvú prehru dokonca až v 17.kole v Levoči. Následne v 18. kole po výhre v Rimavskej Sobote sme si definitívne zabezpečili postup. Treba povedať, že hráči v každom jednom zápase išli jednoznačne za víťazstvom, nevzdávali sa, pomáhali si, povzbudzovali sa navzájom a nakoniec už štyri kolá pred koncom prišla zaslúžená odmena.

Lídrom bol jednoznačne Saša Dragaš, ktorý pre pracovné povinnosti odohral len polovicu zápasov. Prehral len dva zápasy a bol veľkom oporou a prínosom pre mužstvo. Ďalší traja hráči Pavel Valko, Patrik Páleník a Ivan Páleník veľmi dobre dopĺňali Sašu, prípadne keď nehral, ťahali svojimi výkonmi mužstvo za výhrou. Taktiež Patrik Páleník pre pracovné povinnosti nehral posledné štyri zápasy, avšak o postupe už bolo rozhodnuté, takže jeho absencia nebola taká citeľná. Všetky zápasy v sezóne odohral len Pavel Valko, až na pár drobných výpadkov v dvoch zápasoch, odohral veľmi slušnú sezónu s konštantnými kvalitnými výkonmi. Skúsený Ivan Páleník zabral vždy v pravý čas, keď to mužstvo najviac potrebovalo.

Historický úspech pre STO VALČA
Historický úspech pre STO VALČA

V sezóne dostali príležitosť aj hráči z B- mužstva, ktorí museli nahradiť naše opory, menovite Jeremiáš Straka, Filip Vilga a Jano Stráňay a treba povedať, že hráči z- Béčka v zápasoch nesklamali, bojovali a veľmi dobre zapadli do A-mužstva. Na dva zápasy v druhej polovici sezóny sme v mužstve vyskúšali aj paraolympijského medailistu v Ria Aarona Mckibbina, rodáka z Londýna, ktorý v oboch zápasoch nesklamal, ukázal svoj potenciál. Mal ešte odohrať ďalšie dva zápasy, ale vzhľadom na naše postavenie v tabuľke po 18.kole -neohrozené 1. miesto, nebolo potrebné Aarona nominovať.

S celou sezónou môžeme byť maximálne spokojní, všetko počas sezóny zapadlo ako malo. Už teraz sa tešíme na novú výzvu, ktorou je EXTRALIGA.

B- mužstvo

Premiérová sezóna B – mužstva v 2. lige sa dá hodnotiť kladne. Od začiatku súťaže sme sa pohybovali na popredných miestach a aj napriek väčšej fluktuácii hráčov pre potreby A- mužstva sme v tabuľke napokon obstáli na veľmi slušnom 4. mieste. Aj v zápasoch, v ktorých sme nastúpili v oklieštenej zostave, sme nepredali kožu lacno.

Cenia sa hlavne remízy v Žiline ,,B“ a v Martine, pričom v prípade kompletného zloženia, by sme spomínané zápasy vyhrali.  V kompletnom zložení boli cenné hlavne víťazstvá doma s lídrom z Lučenca ako aj derby s Martinom,  doma aj vonku výhry s Námestovom. Mrzeli hlavne prehry v Tvrdošíne (túto nikto nečakal),  derby s Medokýšom  doma a  vonku. Až traja hráči zo základu (Jeremiáš Straka, Ján Stráňay a Filip Vilga) počas sezóny vypomáhali A- mužstvu.


Lídrom počas celej súťaže bol Jery Straka, aj keď je treba povedať, že zo dva zápasy mu nevyšli úplne podľa predstáv a určite má potenciál hrať ešte lepšie. Dobre mu sekundovali zvyšní traja hráči Filip Vilga, Jano Stráňay ako aj skúsený Marián Gajdoš. Nikto z menovaných hráčov nesklamal, práve naopak, niektoré zápasy im vyšli excelentne a stabilnú formu si udržiavali počas celej sezóny.
Počas zápasov dostávali priestor aj hráči z C-mužstva Anton Smitka, Pavel Valko st. a Ján Ruttkay. Hráči sa snažili nesklamať dôveru. A nesklamali, počas zápasov robili, čo bolo v ich silách a určite dopomohli k celkovému 4. miestu.

V budúcej sezóne budeme chcieť laťku posunúť  ešte o kúsok vyššie, uvidíme, či sa nám to podarí.

Autor: manažér STO VALČA Martin Ďuračík

Komentáre