HIFO TAXI: My potrebujeme vás, nie vy nás

PR_TOP, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy
Majiteľ HIFO TAXI Marek Janák
Majiteľ HIFO TAXI Marek Janák

Majiteľ HIFO TAXI Marek Janák začínal pred troma rokmi sám a len s jedným autom. Po čase začínal cítiť, že potrebuje na víkendy autá dve, plus ďalšieho šoféra. Dnes má jeho vozový park osem áut a okrem Turca, ktorý je pre HIFO TAXI priorita, vozia svojich zákazníkov aj na letiská. Viac o svoje taxi službe porozprával Marek Janák.

HIFO TAXI je pomerne mladá firma, ktorá ale podľa počtu vozidiel v meste expanduje. Kedy firma vznikla, koľko ste mali na začiatku vozidiel?

Začínal som s jedným autom približne tri roky dozadu. Pracoval som sám. Postupne som ale spontánne vycítil, že potrebujem na víkendy dve autá. Tu sa musím poďakovať kamarátovi, ktorý bol ochotný robiť cez víkendy, aj keď mal inú prácu. Na začiatky si veľmi dobre pamätám. Môžem povedať, že som vyše roka robil non-stop sám, až kým som nemal istotu, že môžem prijať človeka, ktorý si dokáže na seba zarobiť. Po tom čase som už mal prehľad o počte zákaziek a tak prišiel do firmy ďalší vodič.

V Martine je veľká konkurencia taxislužieb. Čím je práve HIFO TAXI výnimočné?

Tak v prvom rade sa u nás v HIFO TAXI riadime mottom “My potrebujeme vás, nie vy nás“. Preto sa snažíme vyjsť v ústrety každému zákazníkovi. Pre nás je každý zákazník dôležitý, aj keď som si vedomý, že nie každému sa dá vyhovieť, ale snažíme sa to minimalizovať. Máme nastavenú prijateľnú cenu pre každého rovnako. Je jedno či sa zákazník odvezie len raz, alebo 100-krát, nechceme to nijako rozlišovať. Predsa nemôžme nútiť človeka chodiť taxíkom, keď to nepotrebuje, ale ak áno, má zaručenú takú istú cenu ako všetci ostatní. A či to robíme lepšie ako ostatní? Neviem, zrkadlo nám musia vystaviť ľudia a hlavne zákazníci.

Aký máte momentálne veľký vozový park? Chcete ešte expandovať?

Momentálne disponujeme ôsmimi autami, cez týždeň ponúkame päť áut, na víkendy ponúkame väčšinou sedem. Určite chcem inovovať. Rozširovať vozový park? Uvidíme, nakoľko stále pracujem ako vodič a mam prehľad o službe. Mám predstavu ako ďalej sa má firma uberať a keď vycítim, že neposkytujeme služby v takom podaní ako si predstavujem ja, že nenapĺňajú sa moje kritéria o dobre fungujúcej taxislužbe, pridá sa ďalšie auto. Samozrejme to nemôže byť na úkor zamestnanca, ktorý musí byť spokojný s pracou ako aj s finančným ohodnotením.

Ako je to s pasažiermi? Stretávate sa aj s ľuďmi, ktorých doslova do taxíka nezoberiete?

Tak pre mňa je osobne každý zákazník dobrý zákazník, som vďačný za každého jedného, ktorý nám zavolá. Jasné, sú aj extrémne prípady, ale tých je ozaj minimálne a človek sa nemá potrebu k tomu vyjadrovať, pozerá sa len na pozitíva.

Jazdíte len Martin a okolie, alebo jazdíte aj letiská, zahraničie?

Jazdíme cely Turiec, ale samozrejme aj letiska. Mojim hlavným cieľom je momentálne uspokojiť čo najviac zákazníkov v Turci.

Ako by ste charakterizoval vodičov v Martine? Aký máte názor na cesty v Martine? Mali by ste pre mestských poslancov návrh, alebo riešenie?

Šoféri sú všade rovnakí a je jedno či je to taxík, alebo civilne auto. Taxík má jednu nevýhodu, že je viac na očiach kvôli reklame a ľudia nám to veľmi radi zrátajú na kadejakých internetových fórach. A k cestám v Martine len jedno, sú katastrofálnom stave. Ale nakoľko nevidím do financovania ciest a ako to funguje, tak nemôžem mudrovať. Toto už musia riešiť kompetentní, ale určite by som privítal zlepšenie.

Vďaka za rozhovor

Aj ja ďakujem za rozhovor a na záver by som chcel v mene celého HIFO TAXI poďakovať všetkým naším doterajším, ale aj budúcim zákazníkom.

HIFO TAXI: My potrebujeme vás, nie vy nás

ZDROJ: Turčania.sk, foto: archív HIFO TAXI

Komentáre