Henrietu Zámečníkovú z Mošoviec poháňa fantázia a chuť tvoriť

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Henrietu Zámečníkovú z Mošoviec poháňa fantázia a chuť tvoriťKaždý relaxuje po svojom. Niekto sladkým ničnerobením, iný zase tvorením. Ten druhý prípad je vlastný aj Mošovčanke Henriete (25), ktorá sa rozhodla tráviť svoj voľný čas naozaj zmysluplne.

Plná nápadov a kreativity bola už v detstve. Odvtedy zároveň inklinuje k umeniu, najmä tomu výtvarnému. „Už od malička som rada kreslila, maľovala a tvorila rôzne darčeky pre najbližších.“ Je preto len pochopiteľné, že do výtvarných krúžkov, na ktoré Henrietu rodičia prihlásili počas školy, ju rozhodne nebolo treba nútiť. Výtvarne sa vzdelávala a zdokonaľovala v Mošovciach, ale aj v Turčianskych Tepliciach. „Moja učiteľka výtvarnej výchovy na základnej škole ma začala pripravovať na talentové skúšky na stredoškolské štúdium v Hodruši-Hámroch. Práve tam sa začala prehlbovať moja kreativita“, spomína táto šikovná Mošovčanka. Nakoľko sa jej po maturite nepodarilo zamestnať vo svojom odbore, čoraz viac sa uchyľovala k tvorbe vo svojom voľnom čase. Maľovala, tvorila a popritom relaxovala a zabúdala na bežné problémy.

Henrieta najčastejšie siaha po akrylových a vodových farbách a tak nejako podvedome spoza jej štetca väčšinou vychádzajú abstraktné vzory. Postupne prichádzala na chuť aj maľovaniu na sklo a keramiku a ako to už na začiatku býva, učila sa na „sedemdeckách“ na zaváraniny. „Prvý pokus dopadol strašne“, pokračuje s úsmevom, „ale nenechala som sa odradiť a skúšala som ďalej. Momentálne už maľujem na šálky – to je moja srdcová záležitosť. Preferujem kvetinové a ľudové motívy.“ Jej dielka chytajú za srdce aj iných, veď už nie raz maľovala šáločky na želanie, s konkrétnymi menami. A čo tejto tvorivej mladej žene učarovalo ako posledné? „Sú to lapače snov. Prvé vznikli z toho, čo dom dal – rôzne bavlnky a nite a samozrejme, za pomoci videa na internete. Dnes už ma poháňa vlastná fantázia a chuť tvoriť.“ Nuž, Henrieta by rozhodne mohla ísť príkladom aj ostatným mladým ľuďom. Je totiž živým dôkazom toho, že fantázia a šikovné prsty sa dajú využívať skutočne zmysluplne a tešiť tým nielen seba, ale aj iných.

Henrietu Zámečníkovú z Mošoviec poháňa fantázia a chuť tvoriť

Henrietu Zámečníkovú z Mošoviec poháňa fantázia a chuť tvoriť

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre