Gesto pre mesto: Zahlasujte za projekty v Martine a Kláštore pod Znievom

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Gesto pre mesto je projekt spoločnosti Raiffeisen BANK s cieľom prispieť k zlepšeniu života v danom regióne. Do programu sa zapojili aj školské zariadenia z Martina a Kláštora pod Znievom a vy ich teraz môžete podporiť svojím hlasom.

Hlasovať a tým získať dobrý pocit z toho, že aj vy ste napomohli k získaniu odmeny 1000 eur pre víťazný projekt, je veľmi jednoduché. Stačí zájsť na webovú stránku www.gestopremesto.sk a vybrať si jeden z projektov, ktorý chcete podporiť. Spomedzi všetkých prihlásených projektov z mesta Martina boli práve tieto vybrané v spolupráci s ľuďmi, ktorí sa venujú verejnej činnosti.

Pripájame zoznam projektov mesta Martin a Kláštora pod Znievom:

Vynovme si našu škôlku
Evanjelická spojená škola Martin
V Evanjelickej materskej škôlke nám záleží na tom, aby sme pre deti a rodičov vytvorili krásne, čisté a zdravé prostredie. V našej budove máme dve poschodia, pričom vrchné poschodie čaká na rozsiahlejšiu rekonštrukciu už niekoľko rokov. Preto sa na vás obraciame s prosbou o finančnú pomoc. Získané finančné prostriedky použijeme na kompletnú rekonštrukciu hornej kúpeľne, vstupných priestorov do tried a skriniek na chodbe. Ďakujeme za vaše hlasy a podporu.

KÚSOK leta pre každého
KÚSOK pre každého, o. z. Martin
Chceli by sme usporiadať denný výchovno-zážitkový tábor pre deti, ktoré majú chorých súrodencov. Pre deti, ktoré často bývajú odstrčené na druhú koľaj. Je pochopiteľné, že rodina všetky financie sústreďuje na nákup liekov a zdravotných pomôcok pre ich chorého brata alebo sestru. Na ich voľnočasové aktivity a rozvoj ďalšieho vzdelávania niet ani centa navyše. Preto by sme chceli darovať KÚSOK leta. Pomáhame rodinám s onkologickým pacientom, rodinám s autistickým problémom, rodinám v núdzi a rodinám s jedným rodičom. Pomôžme deťom stráviť leto v tábore s ozajstnou jednonocovou stanovačkou, opekačkou a bezprostrednou detskou radosťou spojenou s načerpaním nových vedomosti a zručností.

Zariadenie priestorov rodinného centra WINGS
WINGS FOREVER, o. z. Martin
Centrum poskytuje možnosť aktívne stráviť chvíle počas materskej a rodičovskej dovolenky. V ponuke sú pestré krúžky pre detičky, rodičov, najmä mamičky. Organizujeme rôzne prednášky, semináre a workshopy. Prostriedky budú použité na vybavenie a vylepšenie priestorov, aby sa u nás každý cítil príjemne a mal poskytnutý komfort pre chvíle, ktoré u nás strávi.

Záhradka spod Znieva
Materská škola Kláštor pod Znievom
V našej MŠ by sme chceli využiť 33-árovú školskú záhradu s krásnym výhľadom na Znievsky hrad i kalváriu a nadviazať tak na spoznávanie prírody ešte z čias 1. slovenského katolíckeho gymnázia z 19. storočia. Chceme spoločne s deťmi, rodičmi i verejnosťou vysadiť zaujímavé stromy (moruša, javor platan, breza, lipa, jabloň), kríky, kvety a vytvoriť tak zákutia s rôznym zameraním:
1. na oddych – knižnica v prírode s lavičkami a búdkou na knihy,
2. na hry i učenie – pozorovanie živočíchov, rôznych druhov stromov, kríkov, vysadených v záhrade v jednotlivých ročných obdobiach.

Relaxačná záhrada v átriu školy
Spojená škola, o. z., Základná škola Martin
Vytvorenie senzorického chodníka špirálovitého tvaru (chodník bude vysypaný rôznymi prírodninami ako štrk, kôra, piesok,…).
Popri chodníku by sme chceli vysadiť ovocné dreviny (rakytník, malina, černica, egreš, ríbezle,…) a zeleninu (pomocou technológie PERMAKULTÚRA: vhodná kombinácia rastlín ako kukurica, tekvica, fazuľa,…). Chodník bude slúžiť ako relaxačný priestor počas prestávok a žiakom na technike na osvojovanie si zručností pri pestovaní rastlín.

ZDROJ: Turčania.sk, Gesto pre mesto

Komentáre