Gesto pre mesto: Zahlasujte za projekty v Martine, Necpaloch a Kláštore pod Znievom

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Počuli ste už o programe Gesto pre mesto? Ide o projekt spoločnosti Raiffeisen BANK s cieľom prispieť k zlepšeniu života v danom regióne. Do programu sa zapojili aj kluby a obce z martinského okresu a vy ich teraz môžete podporiť svojím hlasom.

Hlasovať a tým získať dobrý pocit z toho, že aj vy ste napomohli k získaniu odmeny 1000 eur pre víťazný projekt, je veľmi jednoduché. Stačí zájsť na webovú stránku www.gestopremesto.sk a vybrať si jeden z projektov, ktorý chcete podporiť. Za okres Martin sa o váš hlas uchádza Klub športovej gymnastiky Martin, obec Kláštor pod Znievom a obec Necpaly. Spomedzi všetkých prihlásených projektov z nášho okresu boli práve tieto vybrané v spolupráci s ľuďmi, ktorí sa venujú verejnej činnosti.

V každom kvartáli sa bude pomoc zameriavať na inú oblasť. Aktuálnou témou je Šport (júl – september 2017), nasledovať bude Kultúra (október – december 2017), Prírodné a sociálne prostredie (január – marec 2018) a napokon Vzdelávanie (apríl – jún 2018). A kto môže hlasovať za projekt? Je to každá osoba nad 18 rokov, ktorá vyplní online formulár na webovej stránke www.gestopremesto.sk. Projekt, ktorý získa najvyšší počet hlasov, bude zverejnený nasledujúci pracovný deň po skončení hlasovania. Teraz môže prispieť k zlepšeniu života naozaj každý. Využite túto jedinečnú príležitosť a spravte gesto pre vaše mesto či obec!

Pripájame zoznam projektov z okresu Martin:

Športové vybavenie pre gymnastický klub
Martin, Klub športovej gymnastiky Martin
Cieľom projektu je zlepšiť tréningové podmienky našim cvičiacim, a to nákupom náradia, konkrétne gymnastického koberca, ktorý je potrebný na nácvik akrobatických prvkov a gymnastických zostáv. Získanými finančnými prostriedkami sa podporí rozvoj športovej gymnastiky v Martine a umožní sa klubu a jeho členom dosahovať lepšie výsledky.

Gesto pre mesto - Športové vybavenie pre gymnastický klub

Dostaňme deti od obrazoviek na ihrisko
Martin, Obec Kláštor pod Znievom
Máme záujem o nákup moderného materiálno-technického vybavenia, ktoré by nahradilo a doplnilo súčasné opotrebované a zároveň by pomohlo rozvíjať deti zo silovej, koordinačnej a taktickej stránky. S moderným náradím sa dajú robiť ešte pútavejšie cviky, ktoré deti zaujmú a vďaka ktorým sa budú na ihrisko radi vracať. Zároveň by sme chceli zakúpiť dresy, resp. kopačky pre sociálne slabších, ktorí si ich nemôžu dovoliť. Cieľom je dostať deti od počítačov, tabletov a mobilov na ihrisko, zvýšiť ich počet v tíme prípravky a podporiť tak rozvoj mládežníckeho športu v obci.

Gesto pre mesto - Dostaňme deti od obrazoviek na ihrisko - Kláśtor po Znievom

Outdoorové ihrisko v Necpaloch
Martin, Obec Necpaly
Prostriedky z projektu žiadame na vybudovanie outdoorového ihriska v Necpaloch, ktoré bude v areáli ZŠ na veľkej trávnatej ploche. Je to zaujímavé miesto, ktoré bude slúžiť žiakom, širokej verejnosti a deťom z detského domova. Bude pozostávať z workout a fitnes strojov, tie budú využívať hlavne mladí ľudia, ženy, menšie deti a seniori. Ihriskom by sme chceli podporiť športové aktivity v obci, prilákať hlavne deti a mládež k športu, pretože cvičenie pomáha udržiavať zdravý životný štýl, fyzickú, duševnú vitalitu a zdravie. To je naším cieľom. Ihrisko bude pre všetkých športuchtivých ľudí.

Gesto pre mesto: Outdoorové ihrisko v Necpaloch

ZDROJ: Turčania.sk, Gesto pre mesto

Komentáre