Gesto pre mesto – Pomôžme spoločne dostať deti od obrazoviek na ihrisko

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Obec Kláštor pod Znievom sa zapojila do ďalšieho projektu a prosí o hlasy. Obracia sa preto na vás všetkých, ktorí máte chuť a vôľu pomôcť. Hlasovanie je bezplatné a bude vás stáť len zlomok času. Priložiť ruku k dielu môžete do 30. septembra 2017.

Raiffeisen banka vyhlásila v rámci programu Gesto pre mesto ďalšiu možnosť získať finančnú podporu vo výške 1000 eur na projekt zameraný na šport. Do tejto výzvy sa zapojila aj obec Kláštor pod Znievom s projektom „Dostaňme deti od obrazoviek na ihrisko“ s cieľom získať finančnú podporu na dobrú vec. Isto viacerí rodičia súhlasia, že by radšej svoje deti videli vonku na ihrisku, než pred televíznou alebo počítačovou obrazovkou.

Hlasovanie je bezplatné

Pomôcť a zahlasovať sa dá na stránke https://www.gestopremesto.sk/hlasovanie/martin/1362, kde stačí pri projekte „Dostaňme deti od obrazoviek na ihrisko“ kliknúť na žltú ikonu „hlasovať za projekt“ a vyplniť základné údaje. Následne vám príde bezplatná sms s kódom, ktorý treba zadať, aby bol hlas platný. Svojim hlasom podporíte nákup materiálno-technického vybavenia, ktoré nahradí a doplní to súčasné opotrebované a hlavne pomôže rozvíjať deti zo silovej, koordinačnej a taktickej stránky. Moderné náradie totiž prináša viac možností na kreatívnejšie cviky, čo bude deti určite lákať vrátiť sa na ihrisko. Obec myslí aj na pomoc tým, ktorí si to nemôžu dovoliť a zo získaných financií by chcela zakúpiť aj dresy alebo kopačky pre sociálne slabších.

Cieľom projektu je dostať deti od počítačov, tabletov a mobilov na ihrisko, zvýšiť ich počet v tíme prípravky a podporiť tak rozvoj mládežníckeho športu v obci. Určite sa zhodneme, že všetkých nás spája jedno, a to motivovať deti k zdravšiemu životnému štýlu, socializovať ich a pomôcť im.

Obec Kláštor pod Znievom ďakuje za každý hlas!

ZDROJ: Mgr. Lucia Kuželová

Komentáre