FOTO: Tragická nehoda v obci Lutiše si vyžiadala jednu obeť a piatich zranených

Krimi, Správy z regiónu, Všetky správy

Tragická dopravná nehoda, ktorá sa stala v sobotu večer v obci Lutiše v Žilinskom okrese, si vyžiadala jednu obeť a päť zranených osôb. Ako TASR informovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová, pri nehode zasahovali tri posádky zdravotných záchranárov a letecká záchranná zdravotná služba.

„Zdravotní záchranári ošetrili spolu päť zranených, ktorých previezli do nemocníc v Žiline a Čadci. Žiaľ, nehoda si vyžiadala život muža (1997), ktorý na mieste podľahol ťažkým zraneniam,“ uviedla Krčová.

„Na základe doteraz vykonaného šetrenia bolo zistené, že 21 ročný vodič (z okresu Žilina) viedol osobné motorové vozidlo Volkswagen Golf v smere jazdy od obce Lutiše na Kubíkovú (časť obce Belá, okres Žilina). V stúpaní za obcou Lutiše z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismernej časti vozovky, kde došlo k zrážke s oproti idúcim motorovým vozidlom Renault Scenic, ktoré viedol 30-ročný vodič (z okresu Trnava). Pri dopravnej nehode utrpel vodič vozidla Volkswagen ťažké zranenia, ktorým, žiaľ, na mieste podľahol. Jeho štyria spolujazdci (vo veku 18, 19, 19 a 21 rokov) utrpeli predbežne ľahké zranenia,“  informoval o dopravnej nehode krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

Ako na záver dodal, hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 5.000 eur. V súvislosti s touto tragickou dopravnou nehodou bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

FOTO: Tragická nehoda v obci Lutiše si vyžiadala jednu obeť a piatich zranených

ZDROJ: TASR, Turčania.sk, foto: KR PZ Žilina

Komentáre