FOTO: Policajti odhalili drogové laboratórium v Martine

Krimi, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Kriminalisti z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline spoločne s národnou protidrogovou jednotkou vykonali v uplynulých dňoch akciu zameranú na odhaľovanie drogovej a environmentálnej trestnej činnosti. Pri akcii spolupracovali aj s príslušníkmi hasičského a záchranného zboru. Informácie zverejnila polícia na sociálnej sieti.

„Počas akcie policajti vykonali prehliadku haly v Martine a pri jej výkone zaistili množstvo chemických látok v rôznych skupenstvách, laboratórium aj finančnú hotovosť 74.000 poľských zlotých. Tieto zaistené veci by sa vošli do jedného kamióna. Zaistené látky boli zaslané na expertízne a znalecké skúmanie. Predbežným skúmaním časti zaisteného materiálu bolo zistené, že ide o nové syntetické látky s psychoaktívnym účinkom, tzv. dizajnérske drogy. V zmysle platnej legislatívy Slovenskej republiky nie sú však zaradené medzi omamné a psychotropné látky ani prekurzory. V niektorých štátoch Európskej únie sú však zakázané, vrátane Poľskej republiky,“ uvádza ďalej polícia.

V priestore haly bol vykonaný aj prieskum na detekciu nebezpečných látok, ktorým bolo potvrdené ich niekoľkonásobné prekročenie. V súvislosti s udalosťou policajti obmedzili osobnú slobodu dvom občanom Poľskej republiky (vo veku 25 a 28 rokov), ktorí boli po vykonaní procesných úkonov prepustení na slobodu.

FOTO: Policajti odhalili drogové laboratórium priamo v meste Martin
FOTO: Policajti odhalili drogové laboratórium priamo v meste Martin

ZDROJ: KR PZ Žilina

Komentáre