FOTO: Na Ľadovni sa privítal nový školský rok vo veľkom štýle

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

V prvý školský deň organizovala Súkromná základná umelecká škola Maše Haľamovej a Súkromné centrum voľného času Tanečného klubu Deep 11. ročník festivalu Škola volá, ktorý je už v Martine tradíciou. Špeciálnym hosťom podujatia bola speváčka Sima a aj tento rok veľké parkovisko na Ľadovni doslova praskalo vo švíkoch.

Návrat do školských lavíc po prázdninách nemusí byť pre mnohé deti spojený s pozitívnymi pocitmi, a preto už niekoľko rokov organizuje Súkromná základná umelecká škola Maše Haľamovej a Súkromné centrum voľného času Tanečného klubu Deep festival Škola volá, na ktorom majú deti a mládež možnosť spríjemniť si začiatok školského roka. Ani tentoraz nebola núdza o pestrý sprievodný program, ktorého súčasťou boli vystúpenia Tanečného klubu Deep, spevácke predstavenia, ukážky bojových umení a brušných tancov.

Popri hlavnom programe mali účastníci možnosť vyskúšať si niektorú zo zábavných atrakcií, alebo sa zapísať do niektorého z krúžkov a odborov voľnočasových aktivít. Zlatým klincom programu festivalu bolo vystúpenie hip hopovej speváčky Simy, ktorá bola na podujatie pozvaná ako špeciálny hosť. Mladá umelkyňa sa v súčasnosti teší mimoriadnej obľube medzi mládežou. Po skončení jej hodinového hudobno-tanečného vystúpenia neodmietla svojim fanúšikom venovať podpis a spoločnú fotografiu. Hneď po tom, ako sa speváčke podarilo vyslobodiť z davu fanúšikov, sa pokračovalo v hlavnom programe.

Festival sa uskutočnil s podporou poslancov mestskej časti Ľadoveň-Jahodníky-Tomčany a pod záštitou viceprimátora mesta Martin Imricha Žiga. Veselú atmosféru v prvý školský deň udržiaval Adam Kmeť, ktorý sa výborne ujal úlohy moderátora a v závere festivalu pripravil pre účastníkov súťaž, v ktorej mohli súťažiaci vyhrať vecné ceny.

ZDROJ: Gabriela Avramová

Komentáre