FOTO: Juraj Hnilica krstil v Kine Moskva nový album

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

27. decembra 2017 odohral Juraj Hnilica špeciálny koncert, ktorý bol spojený s krstom nového albumu „Slnečný…“ Ide o druhý sólový album tohto talentovaného umelca. Výnimočný koncert v domovskom prostredí Kina Moskva zanechal krásne spomienky v každom návštevníkovi. 

Spolu s Jurajom sa na pódiu predstavili Miško Kulich (gitara), Miška Šipeková (saxofón, flauta), Ivan Válek (basa), Roland Uškovitš (bicie), Milan Hatala (klávesy).

Pozrite si fotoreportáž od Stanislava Sobkuliaka.

Juraj Hnilica – spevák, muzikant, skladateľ, textár, producent

Juraj začal spievať ešte ako malý, keď mal 9 rokov. Vtedy na základnej škole sa úspešne zúčastňoval rôznych speváckych súťaží. Aktívnejšie sa hudbe začal venovať v roku 2001, keď spolu s kamarátmi Michalom Kulichom a Jánom Lichnerom založili kapelu Bačova fujara. S kapelou nahrali 4 albumy. Posledný z nich vyšiel v roku 2011 s názvom „Konečne!“. Ďuri bol hlavným skladateľom a textárom kapely. Počas svojej hudobnej kariéry spolupracoval na rôznych projektoch a bol členom kapiel Horská Chata, Editor, Problém, Nothing. V projekte Nothing nahrali album „Príbeh muža“, kde okrem iných účinkoval aj herec Marián Geišberg. Album bol súčasťou knižky Pavla „Hiraxa“ Baričáka s rovnakým názvom. Momentálne ho môžete vidieť na Hiraxových čítačkách ako hudobného hosťa. V roku 2014 sa rozhodol pre sólovú dráhu, keďže kapela Bačova fujara, ktorú založil prešla zmenami a momentálne nefunguje. Ako predzvesť albumu Ďuri nahral akustickú verziu pesničky „Aká si krásna“, kde na tvorbe videoklipu spolupracoval s organizáciou Greenpeace, ktorá mu poskytla unikátne zábery. 24. 9. 2014 uzrie svetlo sveta EPčko s názvom „Dovoľte mi predstaviť sa Vám“, ktorý je odrazovým mostíkom jeho ďalšieho pôsobenia. Bude obsahovať 5 nových skladieb + live nahrávky z koncertu, ktorý sa uskutočnil v BarMuseu v Martine 24.4.2014 na Ďuriho meniny J 10.9. 2014 vyšiel singel z pripravovaného EPčka s názvom „Blázon“.

ZDROJ: Turčania.sk, foto: Stanislav Sobkuliak

Komentáre