Florbalová akadémia siahala na Majstrovstvách Slovenska na medailu

Najnovšie správy, Šport, Všetky správy

Florbalová akadémia Martin sa po prvýkrát zúčastnila na majstrovstvách Slovenska vo florbale. Svoju vizitku poslala v kategórii staršia prípravka.

Mladí florbalisti z ročníkov 2006-2007 odohrali počas sezóny v regionálnej lige veľmi dobré zápasy. Na florbalové trojdnie však odchádzali do Košíc s pokorou. Hneď v úvodnom stretnutí narazili na trojnásobného majstra Florko Košice. V zápase ako na hojdačke boli naši chlapci blízko k víťazstvu. Remíza ale udržala naše nádeje na postup zo skupiny. Pred záverečným zápasom boli karty rozdané tak, že na postup z 1. miesta museli vyhrať naši chlapci nad AS Trenčín o 9 gólov. V gólových pretekoch napokon uspelo za záhadných okolností domáce Florko. Na postup chýbali 4 góly v celkovom skóre alebo víťazný gól proti Košiciam… Krutý systém turnaja, kde iba víťazi skupín mohli pomýšľať na medailu, nás odstavil do boja o 7. – 12. miesto. V posledný hrací deň vybojovali chlapci napokon 9. miesto z 24 zúčastnených. Dlhoročné florbalové kluby zo Žilinského kraja dopadli ako Napoleon pri Waterloo. Turany obsadili 23. miesto, Grasshoppers Žilina 19. a Dolný Kubín 16. miesto. A tak vlajku nášho regiónu držalo najvyššie jeho najmladšie florbalové dieťa – Florbalová akadémia Martin.

Naši chlapci predviedli pod vedením skúseného tandemu Milan Chochula – Dušan Kubička výborné výkony, ktoré si všimli aj tréneri renomovaných klubov. Ocenili náš herný príspevok na turnaji. Florbalová akadémia teda siahala po medaile, ale osud to zariadil inak. Napriek tomu sme radi, že naše florbalové nádeje urobili Martinu dobrú reklamu. Pevne veríme, že úspešná účasť našich chlapcov pritiahne do nášho klubu ďalšie talentované deti, ktoré sa budú pod vedením erudovaných trénerov nielen učiť základy florbalovej abecedy, ale budú sa aj zdokonaľovať vo svojom florbalovom umení.

Florbalová akadémia siahala na Majstrovstvách Slovenska na medailu

Výsledky:

FA Martin – Florko Košice 7 : 7
G: A. Chrastina 3, D. Chochula 2, A. Hanus, L. Pečner

FA Martin – Lido Prírodovedec Bratislava 18 : 3
G: D. Chochula 5, L. Pečner 3, A. Hanus 3, A. Chrastina 3, J. Murín 2, M. Pekelský , J. Mazúch

FA Martin – AS Trenčín 8 : 4
G: L. Pečner 4, M. Pekelský, A. Hanus, D. Chochula, A, Chrastina

FA Martin – Hurican Bratislava 19 : 6
G: D. Chochula 6, J. Murín 3, A, Chrastina 3, A. Hanus 3, L. Pečner 2, M. Pekelský 2

FA Martin – CVČ Ahoj Piešťany 7 : 7
G: A. Hanus 2, D. Chochula 2, A. Chrastina, J. Murín, M. Pekelský

FA Martin – Snipers Bratislava 8 : 14
G: M. Pekelský 2, J. Murín 2, A. Hanus 2, A. Chrastina, D. Chochula

Produktivita hráčov:

L. Pečner 10+13 = 23
D. Chochula 17+3 =20
M. Pekelský 6+13 = 19
A. Hanus 12+6 =18
A. Chrastina 12+1 =13
J. Murín 8+4 = 12
J. Mazúch 1+0 = 1

Reprezentovali:
Dominik Bucas, Michal Pekelský, Daniel Chochula, Jakub Murín, Jakub Mazúch, Luka Pečner, Adam Hanus, Andrej Chrastina, Juraj Šmiček

Tréner: Milan Chochula
Vedúci mužstva: Dušan Kubička
Kustód: Miroslav Pečner

ZDROJ: -milch-

Komentáre