Florbal: Medvede aj Flok odvrátili mečbal, o finalistoch rozhodnú tretie zápasy

Najnovšie správy, Šport, Všetky správy

Druhé semifinálové zápasy priniesli dve florbalové drámy, v ktorých sa o výsledku rozhodovalo do posledných sekúnd. Oba duely priniesli všetko, čo má mať kvalitný florbal.

Pod rozhodcovským dohľadom dvojice Miroslav Fejko – Jakub Kučera sme videli enormné nasadenie, množstvo emócií, pekné kombinácie, nádherné góly i excelentné zákroky brankárov. Medvede aj Flok dokázali zlepšenou hrou odvrátiť mečbaly svojich súperov. A tak budú mať Včelín a Bernoláčik ďalší pokus na postup do superfinále.

Spartak Včelín – FK Martinské medvede 5 : 7 (2:3, 0:1, 3:3), stav série: 1:1

G: D. Kečkeš 2, P. Derik, L. Silvester, M. Remeň – D. Okuliar 3, M. Kohan 2, M. Bellan, O. Kubička

Zápas ako na hojdačke sa lámal v tretej tretine. V tretej časti Medvede opäť trestuhodne stratili dvojgólový náskok. Teraz ale dokázali, na rozdiel od prvého zápasu, včas zareagovať. Rýchle vyrovnanie z hokejky Mira Kohana ich dostalo do hry a dva góly v 43. minúte v rozpätí štyroch sekúnd im priniesli možnosť ešte obhajovať majstrovský titul. Medvede majú medzi sebou skúsených hráčov, ktorým sa len tak nohy neroztrasú ani za nepriaznivého stavu. Takým je aj Daniel Okuliar, autor hetriku. „Mali sme nôž na krku, preto chýbala našej hre potrebná ľahkosť. Sila mužstva sa ukázala po piatom góle súpera, keď sme dokázali vzápätí vyrovnať. To nás vrátilo do zápasu. Potom sme to už dotiahli do víťazného konca. O týždeň chceme rozhodnúť o našom postupe do finále,“ optimisticky dodal Daniel Okuliar.

Včelín delilo necelých sedem minút od historického postupu do superfinále. Po góle Dávida Kečkeša sa zdalo, že Spartak opäť dokončí parádny obrat v zápase. Lenže strata koncentrácie v záverečných minútach stála „včeličky“ vytúžený postup. „Bola to vyrovnaná partia. Som rád, že sme sa za stavu 2:4 zdvihli a dokázali zápas otočiť. Pri mojich góloch som to zobral na seba a z mojej parkety som dal dva góly. Škoda, že to nestačilo na postup. V závere sme sa po góle na 5:5 zosypali. Pokúsime sa prísť na tretí zápas v najsilnejšej zostave. Chceme vyhrať,“ hovoril Dávid Kečkeš.

Flok – FBK Bernoláčik 4:3 (0:1, 3:1, 1:1), stav série: 1:1

G: M. Gelačák 2, J. Hazucha, P. Michal – P. Štrba 2, R. Kralovanský

Flok sa poučil z prvého zápasu. „Flokáči“ nehrali otvorený florbal, ale trpezlivo čakali na chyby súpera. Spoliehali na výkon brankára Petra Šimka a na streleckú pohotovosť Mira Gelačáka. Taktický plán im dokonale vyšiel. V šachovej partii dali Bernoláčiku mat v presilovke tri minúty pred koncom. Strojcom úspechu bol Miroslav Gelačák, ktorý ukážkovo zvládol dve brejkové situácie. „ V obojstranne kvalitnom zápase využili obe mužstvá súperove chyby. My sme premenili o jednu viac a zaslúžene sme vyhrali. Očakávam podobný zápas aj o týždeň. Dúfam, že ďalej pôjde Flok,“ uviedol Miroslav Gelačák.

Bernoláčik nepremenil postupový mečbal aj preto, lebo jeho hráči neboli takí koncentrovaní a disciplinovaní, ako v predchádzajúcom zápase. Do kolien ich zrážali individuálne chyby, ktoré dokázal súper premeniť. Bernoláčik môžu mrzieť aj zahodené príležitosti za stavu 1:0 i počas remízového stavu. Dvojgólový strelec Peter Štrba hodnotil stretnutie. „Chceli sme nadviazať na náš výborný výkon v prvom zápase. Dve tretiny sme hrali svoju hru a išli sme podľa taktického plánu. Urobili sme zopár chýb a dostali sme lacné góly z protiútokov. Ale dokázali sme reagovať a vždy sme vyrovnali. Tretiu tretinu sme vypadli zo systému, nedostupovali sme k hráčom. To nás stálo zisk druhého bodu v sérii. Musíme si to rozobrať, z chýb sa poučiť a vrátiť sa k tomu, čo nás zdobí. Verím, že to v treťom zápase zvládneme,“ prezradil Peter Šrba.

ZDROJ: -mil- / FK Martinské Medvede

Komentáre