Florbal: Bernoláčik vyzve v repríze vlaňajšieho superfinále Martinské medvede

Najnovšie správy, Šport, Všetky správy

Florbalové drámy v rozhodujúcich semifinálových bitkách rozhodli o oboch finalistoch. Po roku opäť odohrajú posledný zápas v Turčianskej florbalovej lige Martinské medvede a Bernoláčik. Bude to repríza vlaňajšieho superfinále. Včelín a Flok si to v malom finále rozdajú o 3. miesto.

Martinské medvede – Spartak Včelín 7 :3 (0:1, 2:2, 5:0)
stav série 2:1

Góly: M. Kohan 2, D. Okuliar 2, M. Rohoň, J. Struhárňanský, O. Kubička – B. Tomčány, F. Orechovský, Ľ. Medvecký

Skúsenosť, nezlomnosť a strelecká efektivita. To boli hlavné atribúty úspechu Martinských medveďov v semifinálovej sérii proti Včelínu. Medvede prežili v druhom zápase klinickú smrť a v aj v treťom dueli prehrávali pred poslednou pätnásťminútovkou 2:3. Vtedy začal na ihrisku úradovať florbalový útok bratov Kubičkovcov s Mirom Kohanom. Po peknej súhre bratského dua, naklonil Miro Kohan svojim presným zásahom na 4:3 misky váh na stranu favorita. „Po druhej tretine sme neprepadli panike. Verili sme, že zápas dotiahneme do víťazného konca. S chalanmi z našej „lajny“ sme si hovorili, že sa musíme viac krížiť. Som rád, že nám to vyšlo pred našim štvrtým gólom,“ hovoril dvojgólový strelec štvrtkového podvečera. Miro Kohan predpokladal, že Bernoláčik postúpi cez Flok do superfinále. „Mohol by sa zopakovať finálový zápas z minulého roka. Bola by to oslava florbalu,“ dodal Miro Kohan.

Včelín stavil v sérii s Martinskými medveďmi na bojovnosť a rýchlosť. Svojim štýlom hry „včeličky“ miestami medvede zaskočili. Spartak je najväčšie prekvapenie play-off. Odpisovaný tím dokonca držal v druhom zápase kľučku na finálovej bráne. Chýbalo šesť minút… „Mysleli sme si, že sa to už uhrá samé. Ale to vo florbale to takto nefunguje. Mali sme hrať koncentrovane až do konca,“ vysvetlil Matej Remeň. V rozhodujúcom treťom zápase znovu nehral Včelín v najsilnejšej zostave. Najmä absencia Maja Vašša v bránke bola viac, ako citeľná. „Museli hrať tí, ktorí mohli prísť. Aj napriek tomu sme boli dve tretiny lepším mužstvom. V tretej tretine nám už ale došli sily. Škoda, chceli sme hrať finále, ale teraz sa sústredíme na boj o tretie miesto. Medaila by bola náplasťou na zbabranú základnú časť,“ povedal včelínsky kapitán Matej Remeň.

FBK Bernoláčik – Flok 7 : 5 (1:3, 5:1, 1:1)
stav série 2:1

Góly: D. Labaš 2, M. Sálus 2, M. Vargončík, D. Štrbák, R. Kralovanský – J. Doležal jr., M.- gelačák, P. Michal, J. Šišitka, M. Hazucha

Keď prehrával Bernoláčik v 19. minúte 1:4, málokto by stavil čo len cent na jeho postup do finále. Lenže skúsená partia starých harcovníkov, neúnavne povzbudzovaná detským fanklubom, sa postarala v druhej časti o nevídaný obrat. Ten naštartovalo nasadenia Dušana Labaša do hry a gól Miša Vargončíka na 2:4. „ Išli sme rýchlo do vedenia a to nám paradoxne uškodilo. Poľavili sem a dostali sme tri lacné góly. Cez prestávku sme si schladili hlavy a povedali si, že takto sa nehrá o finále. Začali sme hrať náš systém a poctivo sme ho dodržiavali. To bolo rozhodujúce,“ hodnotil Mišo Vargončík. Kľúčovou situáciou bolo nepremenené trestné strieľanie Mira Gelačáka päť minút pred koncom. „Áno, vtedy nás podržal brankár Peťo Jagelka. Vďaka patrí aj našej štvorici, ktorá ubránila následné oslabenie,“ doplnil. Postupový gól vystrelil dve minúty pred tretím klaksónom Dušan Labaš, ktorý zápas začínal na lavičke. Mišo Vargončík sa už teší na finále. „ Je to posledný zápas sezóny, nie je na čo sa šetriť. Vlani nám to nevyšlo, verím, že nám to vyjde teraz,“ dodal.

Flok doplatil v rozhodujúcom zápase na slabšiu koncentráciu v druhej tretine. Desaťminútový herný výpadok v druhej časti stál Flok vytúžený postup. „ Presne tak. Niekoľkokrát sme sa v tejto sezóne uspokojili s našim vysokým náskokom. Aj teraz sme sa za stavu 4:1 uspokojili a to je jedna z príčin, prečo sa nevieme dostať do finále. Druhou je nepremenené trestné strieľanie a nevyužitá následná presilovka,“ pomenoval príčiny prehry Jozef Hazucha. Neónoví boli po zápase smutní. Dlho sedeli na lavičke s hlavami v dlaniach. Prehra rýchlo prebolí a v piatok ich čaká, podobne ako vlani, boj o tretie miesto. „Určite dáme hlavy hore a zmobilizujeme sa. Chceme získať medailu, urobíme preto všetko,“ doplnil Jozef Hazucha.

Pripomíname, že zápas o tretie miesto a superfinále sa bude hrať v piatok 28.4.2017 o 17:00 hod. resp. 18:30.

ZDROJ: -mil-, foto: Slávka Jankyová

Komentáre