Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm v Cinemax Martin

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Filmový festival Ekotopfilm - Envirofilm v Cinemax Martin

Nenechajte si ujsť filmy, ktoré vám zmenia pohľad na svet.

Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm prináša do Martina výber oceňovaných dokumentárnych filmov z celého sveta. Cieľom festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja, a to prostredníctvom filmových premietaní a sprievodných diskusií.

Festival štartuje už ráno! Doobedie patrí deťom z vopred prihlásených základných a stredných škôl. V rámci Junior festivalu sa zameria na environmentálnu výchovu žiakov, kde prostredníctvom krátkych filmov a interaktívnych sprievodných aktivít sa učia deti k zodpovednosti voči prostrediu.

Podvečer patrí kinosála v Cinemax Martin verejnosti

Pohodlne sa usaďte a nenechajte si ujsť jedinečné zábery vlčej svorky v nehostinnej tundre, naučte sa predchádzať vzniku odpadov, vyriešte dilemu udržateľného stravovania, predstavte si život bez hmyzu alebo sa inšpirujte príbehom odhodlanej aktivistky, novodobej Johanky z Arku.

Okrem jedinečných dokumentárnych filmov z celého sveta vám festival prinesie aj sprievodný program „mimo plátna“, kde sa bude diskutovať s hosťami na aktuálne témy.

Program:

16:00 Biely vlk – arktický duch
17:00 Povedzme si to bez obalu!
17:05 Stačí málo
18:00 Mimo plátna: Palmový olej a pytliactvo
19:00 Dilema mäsožravcov
20:00 Svet bez hmyzu
20:30 Aktivistka

Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm – štvrtok 26. septembra 2019 o 16:00 – 21:30 Cinemax Martin

Vstup voľný!

ZDROJ: Cinemax Martin

Komentáre