Februárové podujatia v Barmuseu sľubujú kvalitu a pestrosť

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Február je doslova za dverami a spolu s ním aj bohatá nádielka príležitostí, ako sa v Martine dosýta kultúrne vyžiť. Ako inak, postará sa o to Barmuseum, v ktorom sme už tak nejako zvyknutí na kvalitný program.

Poďme sa teda spolu pozrieť na to, čo nás čaká vo februári! A mimochodom, hoci ide o najkratší mesiac v roku, rozhodne nebudete o nič ochudobnení. Presvedčte sa sami!

2. február 2019: Dali Mraz Group
Nový mesiac v Barmuseu odštartuje naozaj naplno. Postará sa o to hudobný koncert bubeníka a multiinštrumentalistu Dalibora Mráza. Koncert je súčasťou Česko-slovenského festivalu živého umenia BarmuseumFest.

13. február a 27. február 2019: Kvízomoľ
Že ste sa ho ešte nezúčastnili, no už dlhšie po ňom pokukujete? Tak potom už skutočne nie je na čo čakať. Stačí zohnať pár súťaživých kamarátov a prihlásiť sa na kvízový večer, ideálne v oboch termínoch. Nielenže potrápite svoje mozgové závity, ešte sa aj výborne zabavíte na ceste za lákavými cenami.

16. február 2019: Minus123Minut
Fakt, že Česko-slovenský festival živého umenia BarmuseumFest prináša samé dobré veci, dokazuje aj ďalší z predstaviteľov, ktorým je kapela Minus123Minut. Preto, ak vám je čo i len trochu blízky jazz, blues, funky či world music, toto bude koncert, na ktorom určite nemôžete chýbať.

17. február 2019: Divadlo Continuo: Zuna
Nedeľné popoludnie je ako stvorené na… No áno, zrejme si poviete, že dobrý zákusok, ale skvelým dezertom môže byť aj autorská rozprávka, plná očarujúcich bábok, kúzelných príbehov či ponaučení. Predstavenie je súčasťou Česko-slovenského festivalu živého umenia BarmuseumFest.

21. február 2019: ODB Hammond Organ Trio
Peter Jelínek, Adrián Simonides a Matej Richtarčík – to je trio skvelých hudobníkov, zameraných na tvorbu velikánov v žánroch blues, groove-jazz a fusion-jazz. Takže si naordinujte pohár dobrého vínka do ruky, odstrihnutie sa od všednosti a večer s dobrou hudbou v Barmuseu!

22. február 2019: 100. výročie vzniku Československej republiky (beseda)
Už sme dlhšie nebesedovali, čo poviete? 22.2. to rozhodne napravíme a pozývame vás na besedu k 100. výročiu vzniku ČSR, z pohľadu historického významu, ako aj cez prínos pre súčasnú kultúru. Besedu bude viesť Rado Sloboda a vy buďte pri tom!

23. február 2019: Burza platní
Keď sme sa rozhodli zorganizovať v Barmuseu prvú burzu platní, ani sa nám nesnívalo o tom, akej popularite sa raz bude tešiť toto pravidelné podujatie. A ako inak, na milovníkov LP-čiek aj tentoraz čaká veľký výber platní, už od jedného eura.

28. február 2019: Tri Tvorivé Tvory
Ale kdeže, nerozpadli sa, to sa len dlhšie v Barmuseu neukázali. Juraj Šoko Tabaček, Lukáš Pucho Púchovský a Stanislav Stanley Staško. To je divadelno-improvizačná skupina troch hercov, ktorých humor jednoducho nejde nemať rád.

Česko-slovenský festival živého umenia BarmuseumFest – Projekt  je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Vstupenky na februárové podujatia si môžete zakúpiť buď osobne v Barmuseu alebo je možná ich rezervácia.

Februárové podujatia v Barmuseu sľubujú kvalitu a pestrosť

ZDROJ: TS Barmuseum, foto: ilustračné

Komentáre