Európsky týždeň mobility 2017, program podujatí v Martine

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) na Slovensku koordinuje program kampane Európsky týždeň mobility na národnej úrovni.

Európsky týždeň mobility (ETM) sa koná každý rok od 16. do 22. septembra s cieľom povzbudiť samosprávy, aby zaviedli a podporovali opatrenia udržateľnej mestskej mobility, aby vyzvali svojich obyvateľov využívať pre prepravu alternatívy osobných motorových vozidiel.

Téma EURÓPSKEHO TÝŽDŇA MOBILITY 2017 je „Čistá, zdieľaná a inteligentná mobilita“. Pri propagácii tejto témy sa dôraz kladie na dosiahnutie cieľa cesty, často za nižšie náklady pre jednotlivca i spoločnosť, ako v prípade použitia súkromného vozidla. V súlade s tohtoročným mottom kampane: „Zdieľanie vás dostane ďalej!“ mesto Martin opäť pripravilo množstvo aktivít a podujatí pre všetkých, ktorým záleží na kvalite životného prostredia a sú ochotní urobiť niečo pre svoje okolie.

Nechajte sa inšpirovať a buďte od 16. septembra aktívni aj Vy – určite sa Vám to oplatí!

Podujatia v MARTINE

14. – 17. 9. 2017
Účasť na európskom kole dopravnej súťaže „NA BICYKLI BEZPEČNE 2017“.

16. – 22. 9. 2017

„NA BICYKLI DO OBCHODU“
Nakupovanie bez znečisťovania životného prostredia.

18. – 22. 9. 2017
JAZDÍME A PRECHÁDZAME BEZPEČNE A OHĽADUPLNE
Propagačná kampaň s Mestskou políciou. Deti základných škôl spoločne s policajtmi usmerňujú dopravu na najfrekventovanejších priechodoch pre chodcov.

18. – 22. 9. 2017
DOPRAVNÉ IHRISKO HROU – dopravné ihrisko SEVER
Dopravná výchova pre žiakov martinských základných škôl, naučia sa základné zásady bezpečnej jazdy na dopravných prostriedkoch.

16. – 17. 9. 2017
CESTUJ NA VODIČSKÝ PREUKAZ
V autobuse sa vodičovi stačí preukázať vašim platným vodičským preukazom a počas víkendu cestujete zadarmo!

18. – 22. 9. 2017
Hliadky Mestskej polície Martin usmerňujú pohyb cyklistov v pešej zóne a rozdávajú užitočné rady pre bezpečnú jazdu.

19. 9. 2017
OTVORENIE DETSKÉHO DOPRAVNÉHO IHRISKA NA TULSKEJ ULICI
Veselá jazda detí z materských škôl, zaujímavé ukážky práce Mestskej polície Martin

20. 9. 2017
ZAHRAJ SA SO SAD–kou!
Prezentácia autobusu MHD a historického autobusu Karosa ŠD 11 na Nám. S. H. Vajanského, súťaže pre deti základných škôl a ich učiteľov, výstava kresieb detí na tému „Rád cestujem do školy autobusom“, možnosť vyskúšať si výdaj lístkov na strojčeku, ukážka fungovania moderných technológií a aplikácií na vyhľadávanie autobusových spojov a dispečerského pracoviska.

23. 9. 2017
MARTINSKÁ CELOROČNÁ OLYMPIÁDA REKREAČNÝCH ŠPORTOVCOV
Preteky na kolieskových korčuliach v areáli SIM v Priekope (od 09.00 h) ako aktivita v rámci Európskeho týždňa športu 2017, ktorá nadväzuje na Európsky týždeň mobility 2017.

ZDROJ: TS mesta Martin

Komentáre