Európsky týždeň mobility 2017, program podujatí v Martine

Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) na Slovensku koordinuje program kampane Európsky týždeň mobility na národnej úrovni.

Európsky týždeň mobility (ETM) sa koná každý rok od 16. do 22. septembra s cieľom povzbudiť samosprávy, aby zaviedli a podporovali opatrenia udržateľnej mestskej mobility, aby vyzvali svojich obyvateľov využívať pre prepravu alternatívy osobných motorových vozidiel.

Téma EURÓPSKEHO TÝŽDŇA MOBILITY 2017 je „Čistá, zdieľaná a inteligentná mobilita“. Pri propagácii tejto témy sa dôraz kladie na dosiahnutie cieľa cesty, často za nižšie náklady pre jednotlivca i spoločnosť, ako v prípade použitia súkromného vozidla. V súlade s tohtoročným mottom kampane: „Zdieľanie vás dostane ďalej!“ mesto Martin opäť pripravilo množstvo aktivít a podujatí pre všetkých, ktorým záleží na kvalite životného prostredia a sú ochotní urobiť niečo pre svoje okolie.

Nechajte sa inšpirovať a buďte od 16. septembra aktívni aj Vy – určite sa Vám to oplatí!

Podujatia v MARTINE

14. – 17. 9. 2017
Účasť na európskom kole dopravnej súťaže „NA BICYKLI BEZPEČNE 2017“.

16. – 22. 9. 2017

„NA BICYKLI DO OBCHODU“
Nakupovanie bez znečisťovania životného prostredia.

18. – 22. 9. 2017
JAZDÍME A PRECHÁDZAME BEZPEČNE A OHĽADUPLNE
Propagačná kampaň s Mestskou políciou. Deti základných škôl spoločne s policajtmi usmerňujú dopravu na najfrekventovanejších priechodoch pre chodcov.

18. – 22. 9. 2017
DOPRAVNÉ IHRISKO HROU – dopravné ihrisko SEVER
Dopravná výchova pre žiakov martinských základných škôl, naučia sa základné zásady bezpečnej jazdy na dopravných prostriedkoch.

16. – 17. 9. 2017
CESTUJ NA VODIČSKÝ PREUKAZ
V autobuse sa vodičovi stačí preukázať vašim platným vodičským preukazom a počas víkendu cestujete zadarmo!

18. – 22. 9. 2017
Hliadky Mestskej polície Martin usmerňujú pohyb cyklistov v pešej zóne a rozdávajú užitočné rady pre bezpečnú jazdu.

19. 9. 2017
OTVORENIE DETSKÉHO DOPRAVNÉHO IHRISKA NA TULSKEJ ULICI
Veselá jazda detí z materských škôl, zaujímavé ukážky práce Mestskej polície Martin

20. 9. 2017
ZAHRAJ SA SO SAD–kou!
Prezentácia autobusu MHD a historického autobusu Karosa ŠD 11 na Nám. S. H. Vajanského, súťaže pre deti základných škôl a ich učiteľov, výstava kresieb detí na tému „Rád cestujem do školy autobusom“, možnosť vyskúšať si výdaj lístkov na strojčeku, ukážka fungovania moderných technológií a aplikácií na vyhľadávanie autobusových spojov a dispečerského pracoviska.

23. 9. 2017
MARTINSKÁ CELOROČNÁ OLYMPIÁDA REKREAČNÝCH ŠPORTOVCOV
Preteky na kolieskových korčuliach v areáli SIM v Priekope (od 09.00 h) ako aktivita v rámci Európskeho týždňa športu 2017, ktorá nadväzuje na Európsky týždeň mobility 2017.

ZDROJ: TS mesta Martin

Komentáre