Postarám sa o Turiec, tvrdí Erika Jurinová, ktorá vyzve vo voľbách súčasného župana

PR články, Správy z regiónu, Všetky správy

Zamiešať karty vo voľbách do VÚC sa chystá bývala podpredsedníčka parlamentu. Po 12 rokoch, kedy na poste predsedu sedel Juraj Blanár, sa vynára otázka, kto bude viesť Žilinský kraj najbližších päť rokov.

Postarám sa o Turiec, tvrdí Erika Jurinová, ktorá vyzve vo voľbách súčasného županaKto je Erika Jurinová?

O kandidatúre Eriky Jurinovej sa v kuloároch hovorilo už pred pár mesiacmi. Svoje rozhodnutie ísť do volieb potvrdila počas tohto leta. Erika Jurinová pochádza z Nižnej na Orave, je matka troch detí, v minulosti pracovala ako stredoškolská učiteľka a neskôr pôsobila v regionálnych novinách. Bola tiež podpredsedníčkou Národnej rady,  dnes  pôsobí ako poslankyňa NRSR.

Erika Jurinová žije v regióne, na ktorý župa už dlhé roky zabúda. Žilinský kraj hospodári so 160 miliónmi eur, preto je podľa nej dôležité, aby sa tieto financie správne prerozdelili do všetkých regiónov a zlepšili aj život Turčanov.

Pre lepší život na Turci

Čo si o kandidátke na županku myslí Richard Vašečka? ,,Eriku Jurinovú poznám ako schopného a charakterného človeka, ktorý v Národnej rade aktívne presadzuje návrhy pre lepší život v regiónoch Slovenska a usilovne bojuje za ľudí v Žilinskom kraji,“ hovorí predseda poslaneckého klubu OĽaNO, Richard Vašečka.

Podľa štatistík patrí Jurinová v parlamente medzi TOP 10 najaktívnejších poslancov. Počas tohto volebného obdobia predložila spolu 64 zákonov na podporu rodín, sociálne slabších aj nezamestnaných a dôchodcov. Aktívne sa podieľala na riešení kauzy Čistý deň a nápravy systému ochrany detí.

Vníma dlhoročné problémy a neustále brzdenie rekonštrukcie „tankodromu“ – cesty do Turčianskych Teplíc, neschopnosť VÚC pri rozvoji zanedbaného cestovného ruchu na pomedzí Malej a Veľkej Fatry, ale dokázala i reálne pomôcť pri zabezpečení postelí pre charitný útulok v Martine.

Prečo sa rozhodla  kandidovať?

,,Rozhodnutie kandidovať za županku Žilinského kraja som prijala s presvedčením, že župa musí patriť ľuďom. Na Turci poznám veľa nenápadných, každodenných hrdinov. Chodia zodpovedne do práce aby uživili svoju rodinu, po nociach slúžia chorým v nemocniciach a ich srdce bije pre náš kraj. Týchto ľudí si musíme vážiť. Chcem za nimi ako županka stáť a spraviť všetko preto, aby mali dôstojný život,“ hovorí o svojom odhodlaní kandidovať Erika Jurinová.

Pôvodne sa zdalo, že voľby budú bojiskom dvoch silných kandidátov na župana – Jurinovej a Janckulíka. Bývalý šéf oravských záchranárov Igor Janckulík však nakoniec kandidovať nebude. ,,Pozitívne hodnotím zodpovedný krok Igora Janckulíka, ktorý sa rozhodol netrieštiť hlasy voličov v našom kraji a vzdal sa svojej kandidatúry na župana,“ uviedla vo svojom vyhlásení Jurinová.

Postarám sa o Turiec, tvrdí Erika Jurinová, ktorá vyzve vo voľbách súčasného župana

Silná podpora

Ako ďalej uvádza, vo voľbách je dôležité spájať sa, nie rozdeľovať. Jej slová potvrdzuje aj skutočnosť, že má spomedzi všetkých kandidátov aktuálne najväčšiu podporu. Za jej kandidatúru sa postavilo OĽaNO, SaS, KDH, NOVA aj OKS.

Vo svojom tíme má veľa odborníkov, ktorí sa podľa jej slov dokážu postarať o región Turca. ,,V tom som si úplne istá. Je čas postarať sa zodpovedne o naše nemocnice, pôrodnice, rozbité cesty a rodiny v zlých životných situáciách. Všetkým voličom dávam slovo, že budem viesť férový súboj a vyzývam k nemu aj všetkých ostatných kandidátov,“ povedala Erika Jurinová.

V prípade úspechu vo voľbách je Erika Jurinová pripravená vzdať sa poslaneckého mandátu v Národnej rade a naplno pracovať pre kraj. ,,Nie som zberač titulov, ani funkcií,“ dodala na záver.

ZDROJ: PR platená správa

Objednávateľ: OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO). Sídlo: Študentská 2, 91701 Trnava. IČO: 42 287 511.
Dodávateľ: CAMPAIGNS, s.r.o. Sídlo: Štefana Moyzesa 1577/22, Ružomberok 034 01. IČO: 47 016 671.