Erika Jurinová oficiálne ohlásila kandidatúru na post predsedníčky žilinského kraja

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Poslankyňa hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Erika Jurinová ohlásila kandidatúru na predsedníčku Žilinského samosprávneho kraja. Kandidatúru predsedníčky parlamentného výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny a bývalej podpredsedníčky NR SR v žilinskom kraji oficiálne podporili lídri politických strán SaS, KDH, NOVA a OKS.

Spomenuté politické subjekty podpísali koaličnú zmluvu o spolupráci v žilinskom kraji v nadchádzajúcich voľbách do VÚC. Ako najvhodnejšiu kandidátku koalície vyhodnotili Eriku Jurinovú z hnutia OĽANO a dohodli sa aj na spoločných kandidátoch na poslancov ŽSK. „Kandidujem, pretože župa musí patriť ľuďom a nie politickej strane a jej sponzorom. Chcem, aby župa spravodlivo vnímala všetky regióny. Aby rozhodovala na základe odborných a objektívnych kritérií, nie na základe straníckej príslušnosti,“ uviedla Jurinová, ktorá chce v župe spájať ľudí, ktorí majú záujem urobiť zo žilinskej župy najlepšie miesto pre život.

E. Jurinová upozornila aj na rozdiely v jednotlivých regiónoch, ktoré je potrebné odstrániť. „Je čas aby sa všetky regióny kraja cítili rovnako dôležito a bolo to cítiť aj na ich rozvoji,“ povedala a pokračovala s tým, že je nutné ukončiť zaužívanú prax, kedy o opravách ciest a modernizácii nemocníc v žilinskom kraji rozhoduje politická príslušnosť starostu alebo primátora a nie naliehavosť situácie.

Erika Jurinová oficiálne ohlásila kandidatúru na post predsedníčky žilinského kraja
Erika Jurinová oficiálne ohlásila kandidatúru na post predsedníčky žilinského kraja

Hlavnou prioritou Eriky Jurinovej je výrazné zlepšenie celkovej kvality zdravotníctva pre obyvateľov žilinského kraja. „Je dôležité, aby ženy rodili svoje deti v stále sa zlepšujúcich podmienkach, aby všetkým ľuďom bola poskytovaná kvalitná zdravotná starostlivosť a aby sa nemrhali peniaze na predražené CT-čka,“ zdôraznila Jurinová, ktorá chce tiež vzbudiť záujem detí o prípravu na povolanie v kvalitných stredných školách a rozvíjať najmä tie odbory, ktoré nájdu uplatnenie na pracovnom trhu a zamerať sa na preventívne a voľnočasové aktivity mládeže.

Podľa Jurinovej sú tiež potrebné zmeny v sociálnej oblasti. „Chcem, aby sa naši starí rodičia nemuseli obávať, že sa na staré kolená nedožijú pomoci , že sa o nich nebudú mať kto a kde starať,“ povedala Jurinová a pokračovala: „Sme pripravení urobiť zo žilinskej župy miesto pre život svojich občanov, ktorí nebudú z regiónu utekať. Miesto, ktoré dokáže využívať všetky bohatstvá, ktoré vie rozvíjať. Chcem, aby ľudia vedeli, že župa má silné kompetencie, ktoré ovplyvňujú ich celý život a majú dosah na takmer každú činnosť.“

Eriku Jurinovú verejne podporil predseda poslaneckého klubu OĽANO Richard Vašečka. „Počas rokov spolupráce s Erikou Jurinovou som dospel k názoru, že je to charakterná, kompetentná a pracovitá žena. Som hrdý, že naša koalícia postavila kandidátku, ktorá má veľkú šancu na úspech,“ vyjadril sa Vašečka.

Podporu Jurinovej vyjadrili aj lídri politických strán, ktoré vytvorili v žilinskom kraji koalíciu – Pavol Zajac z KDH, Ondrej Dostál z OKS, Gábor Grendel z hnutia NOVA a Ľubomír Galko z SaS „Som presvedčený, že Erika Jurinová má všetky predpoklady na to, aby bola zmenou v žilinskom kraji, aby porazila súčasného župana, ktorý sa preslávil tým, že odmietol vyvodiť akúkoľvek zodpovednosť za kauzu predražených CT-čiek v Liptovskom Mikuláši a v Trstenej. Erika je veľká bojovníčka za zlepšenie podmienok pre rodiny, ktoré zodpovedne vychovávajú svoje deti,“ povedal Galko s tým že Erika Jurinová už viackrát dokázala, že stojí na správnej strane barikády.

Erika Jurinová verejne vyhlásila, že v prípade zvolenia do funkcie predsedníčky ŽSK sa vzdá poslaneckého mandátu.

ZDROJ: TS OĽANO

Komentáre