Erika Cintulová: Príďte v sobotu voliť

PR články, Správy z regiónu, Všetky správy

Teším sa zo stretnutí s vami, namiesto bilboardov sa v rámci svojej predvolebnej kampane snažím s vami stretávať, počúvať vás a rozprávať sa. Hovoríte mi o tom čo vás trápi, čo od VÚC očakávate, čo by ste radi zmenili. Toto sú tie rozhovory, ktoré majú zmysel a ako kandidátku na poslankyňu do Žilinského kraja ma vedia aj napriek kritike povzbudiť, obohatiť a motivovať. Bohužiaľ je týchto rozhovorov oveľa menej naproti tomu, ako často sa stretávam s názorom že „ja nepôjdem voliť, mňa VÚC nezaujíma, voľby aj tak nič nezmenia“ alebo „mňa sa to netýka.“ A to ma mrzí. Veľmi.

Erika Cintulová: Príďte v sobotu voliťV skutočnosti sa samosprávny kraj týka nás úplne všetkých. Alebo hádam poznáte niekoho, kto nejazdí autom po cestách, nepoužíva cyklotrasy, nechodia k lekárom a do nemocníc? Poznáte ľudí, ktorých deti neštudujú na stredných školách, nezaujíma ich divadlo, nepotrebujú galérie a múzeá, nemajú starých rodičov v zariadeniach sociálnych služieb, nechýbajú im športoviská? Koľko existuje ľudí, ktorých sa nedotýka čo i len jedna vec z tohto zoznamu? Na kvalitu života všetkých ostatných má väčší čí menší vplyv to, ako dobre funguje samosprávny kraj. Keď som sa aj napriek prvotnému nezáujmu pokúšala o rozhovor, často som sa dozvedela, že tá apatia je spôsobená nespokojnosťou. Ale nespokojnosť nie je pre mňa dôvodom na rezignáciu, na nezáujem. Práve naopak, ak s niečím nie som spokojná, chcem to zmeniť. A v prípade krajov sa veci menia VOĽBAMI. Ak si myslím, že niečo nefunguje, riešením nie je tváriť sa, že to neexistuje, riešením je opraviť to.

Preto vás prosím, ak sa vám zdá, že kraj pre vás nerobí dosť, že sa to dá robiť lepšie, príďte 4. novembra voliť. Rovnako prosím vás, ktorí ste so službami samosprávne kraja spokojní, príďte 4. novembra voliť. Len tak sa dozvieme skutočnú vôľu ľudu, len ak vás príde k voľbám dostatočný počet, budú voľby skutočne odrážať realitu. Viete, ak bude v sobotu pekné počasie a vy dáte prednosť výletu alebo práci na záhrade, môže sa stať že o cestách, cyklotrasách, lekárskej starostlivosti, divadlách, múzeách, stredných školách, zariadeniach sociálnej starostlivosti budú rozhodovať ľudia ktorí síce reprezentujú menšinový názor, ale ich voliči prišli poctivo voliť. Ak nás k voľbám príde opäť 20% neznamená to, že v tých 20% budú zastúpené všetky názory v pomere tak, ako v spoločnosti reálne sú, ale stane to, že menšinový názorový prúd bude rozhodovať o väčšine ktorá ale nevolila.

Prosím príďte v sobotu 4. novembra voliť. Vyberte si toho, komu najviac dôverujete, že bude dobre zastupovať Vaše záujmy a dajte mu svoj hlas. Pretože všetko sa dá keď sa chce, aj nájsť si čas na voľby, voliť a potom mať fungujúci kraj.

ZDROJ: Erika Cintulová

Komentáre