Hudobná udalosť roka v Martine sa blíži: Megakoncert Elán v Amfiku

Kultúra, Najnovšie správy, Všetky správy

Mesto Martin čaká štart leta ako hrom. 10. júna vystúpi v amfiteátri po 20 rokoch skupina Elán. Pravdepodobne sa bude jednať o najväčší hudobný koncert v histórii mesta. Techniku privezie 10 kamiónov a trojstupňové pódium bude stavať 160 technikov 3 dni. Súčasťou scény bude niekoľko veľkoplošných obrazoviek (celkom viac ako 100 m2).

Elán si mesto Martin a amfiteáter vybral ako jeden zo svojich dvoch open air koncertov na Slovensku. Hovorí Michal Vanko z agentúry VL MEDIA, ktorá amfiteáter prevádzkuje: „Je pre nás česť a sme hrdí, že si Elán vybral práve náš amfiteáter. Čaká nás množstvo práce a príprav. Organizačne sa budeme pripravovať na 7 až 10 tisíc divákov. Bude to hudobná udalosť nielen v našom meste, ale aj v regióne celého severného Slovenska. Bude treba pripraviť množstvo súčinnosti aj zo strany samosprávy, veríme však, že spoločnými silami tento projekt zvládneme k spokojnosti návštevníkov a obyvateľov nášho mesta.“

Koncert bude koncipovaný ako festival kapely Elán s ďalším programom. Je súčasťou československého turné Živých nás nedostanú s pripomienkou 30. výročia od vydania úspešného albumu Hodina slovenčiny.

„Všetko začne už o druhej poobede. Pôjde o náš Elánovský festival s ďalším programom. Predkapely budeme postupne zverejňovať,“ hovorí spevák a basgitarista Jožo Ráž. „Koncerty budú trochu megalomanské. Scénu postaví 160 ľudí , ponúkneme trojposchodové pódium a zahráme približne 30 veľkých hitov. V niektorých z nich nás bude doprevádzať aj dychová sekcia, ktorú sme mali vo svojich začiatkoch.“ doplňuje gitarista Ján Baláž.

A v akej zostave sa Elán na turné predstaví? „Zlaté jadro Jožo Ráž, Jano Baláž a Vašo Patejdl, ktoré doprevádza Ľubo Horňák a Peter Farnbauer, zostává. Novinkou bude skvelý bubeník Števo Bugala a zostavu dočasne rozširujeme aj o dychovú sekciu, ktorú tvorí Richard Šimurka – saxofón, flauta, Martin Haas – trombón a Samo Šimek – trúbka,“ uviedol manažér kapely Michal Čimera.

Aj napriek tomu, že digitalizácia amfiteátra je stále otázna, nasledujúce leto na vás čakajú v Amfiku aj ďalšie zaujímavé akcie. „Privítame festival Turiec Fest, ktorý sa k nám sťahuje zo Sučian. Začiatkom prázdnin to bude známa veľká retro party Diskdžokeji starnú prvý raz vo verzii open-air. V auguste vyvrcholí leto 11. ročníkom festivalu Amfiko Street Soul, ktorý je spojením výtvarného umenia a elektronickej hudby.“ dodal Michal Vanko z martinskej agentúry VL MEDIA.

Hudobná udalosť roka v Martine sa blíži: Megakoncert Elán v Amfiku

ZDROJ: PR správa

Komentáre