Eko taxíky v Martine?

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Elektromobilita si v súčasnosti hľadá svoje miesto. Dopravné prostriedky na elektrický pohon sa pomaly predierajú do popredia záujmu nie len radových motoristov, ale aj firiem. Podľa našich informácií sa v Martine pripravuje spustenie taxi služby, ktorá má v pláne vo veľkej miere používať práve spomínané elektromobily.

Môžeme v prípade spustenia tejto služby očakávať nižšie ceny jazdného? Čakáme na ďalšie informácie, ale už teraz je jasné, že Martin bude pravdepodobne po Bratislave druhé mesto na Slovensku s taxi službou jazdiacou len na elektromobiloch.

Čo vieme o elektromobiloch?

Podľa eautoportal.sk je elektrický automobil (elektromobil) poháňaný výlučne elektrickou energiou. Tú čerpá z akumulátora (batérie) integrovaného do vozidla, ktorý je nutné nabíjať z externého zdroja – nabíjacej stanice alebo domácej zásuvky. Časť energie dokáže získať aj tzv. rekuperáciou, čo je premena kinetickej (pohybovej) energie elektromobilu na energiu elektrickú. Deje sa tak predovšetkým pri spomaľovaní vozidla a brzdení.

Eko taxíky v Martine?

Je elektromobil skutočne ekologický?

Často sa hovorí o tom, že elektromobily vôbec nie sú také ekologické, ako sa to verejne prezentuje. Mnohé strany trošku nepochopiteľne argumentujú tým, že pri výrobe elektrickej energie, ktorá poháňa elektromobily, produkujú jej výrobcovia emisie.

Po prvé to vôbec nemusí byť pravda. Štúdia Nórskej vedeckej a technickej univerzity hovorí o tom, že elektromobily nabíjané v Európe, produkujú určite menej emisií ako automobily so spaľovacími motormi. A to vďaka spôsobu výroby elektrickej energie, ktorá prebieha z väčšiny ekologicky.

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre