E-Sports Day – turnaj v počítačových hrách

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Na scéne vzniká nový projekt s názvom E-Sports Day. Ide o podujatie, na ktorom bude prebiehať turnaj v počítačových hrách spestrený o mnoho sprievodných aktivít pre všetkých hráčov a návštevníkov. Prvý ročník podujatia sa bude konať 17. marca 2018 na Mestskom úrade v Martine.

„Keďže ide o prvý ročník podujatia, tak sme pre fanúšikov elektronických hier pripravili turnaj v hrách ako Counter Strike Global Offensive, FIFA 18 alebo Clash Royale. Tento ročník podujatia je určený hlavne pre amatérske tímy, ktoré nikdy nebojovali na veľkých pódiách,“ prezradil pre náš portál jeden z organizátorov Róbert Matuška. Podujatie sa bude konať na Mestskom úrade v Martine, ktorého priestory disponujú veľkou zasadaciu miestnosťou so vstavaným pódiom, na ktorom bude prebiehať semifinále a finále s dostatočne veľkými vstupnými vestibulmi na sprievodné aktivity.

Podujatie bude dostupné aj pre širokú verejnosť, ktorá si bude môcť vyskúšať virtuálnu realitu, herné mašiny od E-Blue, Playstation konzoly a laserový trenažér. Pre staršie generácie bude dostupná retro zóna s hernými konzolami ako Sega alebo Playstation 1. Taktiež bude pripravená retro expozícia zo sveta IT a elektrotechniky  ako napríklad prvé telefóny, televízory, počítače ale aj vysielačky a iné historické kúsky. Športový airsoftový klub A.S.F. prinesie ukázať repliky reálnych zbraní v airsoftovom prevedení. Očná klinika UVEA poskytne bezplatné vyšetrenie zraku. Novinky zo sveta IT zase odprezentuje spoločnosť MAXcomputers. Všetci účastníci si určite prídu na svoje.

Príďte aj vy stráviť sobotu 17.3.2018 do priestorov mestského úradu v Martine. Viac informácii o podujatí nájdete na www.esportsdays.sk alebo na FB udalosti ->TU.

E-Sports Day - turnaj v počítačových hrách

ZDROJ: Robo Matuška

Komentáre