Martinčan Dušan Antalík vydal nový album s názvom Fikcia

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Zakladateľ legendárnej kapely Team, Dušan Antalík, prichádza po neuveriteľných dvadsiatich dvoch rokoch na hudobný trh s novinkou – sólovým albumom Fikcia. A že si sám zložil hudbu, napísal texty a nahral celý album, rozhodne nie je fikcia, ale fakt.

Prečo vydávam album po tak dlhom čase? Od môjho prvého sólového albumu 911 vzniklo šesť radových albumov Teamu, odohrali sme mnoho koncertov a veľkých turné vrátane akustických. Skrátka, stále sa niečo dialo. Navyše, musel som si usporiadať aj rodinný život, poznačený neustálym hraním a odlúčením od rodiny“, prezrádza Dušan Antalík. „Mnohé muselo prebolieť a ja som potreboval opäť nájsť svoju rovnováhu a rodinnú pohodu. Ten správny čas nastal ,a tak mohol vzniknúť album Fikcia.

Prvý album 911 otextoval spevák kapely Editor Milan Jakubík, nás však zaujímalo, kto sa chytil pera pri aktuálnom albume. „Mal som pocit, že tento album by mal byť osobnejší aj čo sa týka textov. A tak som písal… o tom, čo mám rád, čo ma občas trápi, o veciach, čo som zažil, ale aj o dojmoch z bežného života. Myslím si, že je ideálne, keď si hudobník sám zloží muziku a k tomu si sám napíše aj text.“ Ako ďalej prezrádza, slovenčina je krásna aj vďaka svojmu rytmickému zákonu. „Veď sme predsa Turčania – odtiaľto pramení čistá slovenčina.

Martinčan Dušan Antalík vydal nový album s názvom FikciaAlbum Fikcia si Dušan Antalík zložil aj nahral sám. Na bicie s ním hrajú niekoľkí Američania a za ich party musel zaplatiť licenčný poplatok. Všetky ostatné nástroje ale nahral úplne sám, samozrejme, za pomoci digitálnej techniky. „Bol som na to sám, čo má svoje výhody aj nevýhody. Síce vám do toho nikto nehovorí, ale zároveň to celé musíte hodnotiť a zvažovať zase len sám. U mňa to funguje tak, že zvyknem robiť intenzívne dva-tri dni a potom si musím dať pauzu“, hovorí hudobník.

Fanúšikov Dušana Antalíka a čitateľov portálu Turčania.sk však bude určite zaujímať, či vydanie albumu Fikcia podporí hudobník aj koncertným turné. „Ak bude dobrá konštelácia, rád by som odohral klubové turné. Chce to ale veľa trpezlivej práce a ako vždy, aj trochu šťastia. Našťastie, čo sa turné a promotion albumu týka, nie som na to sám“, dodáva na záver.

ZDROJ: Turčania.sk

 

Komentáre