Dubové pozýva na prvý festival folklóru v obci

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Spievanky, spievanky, kdeže ste sa vzali?“, zaznieva v známej ľudovej piesni. Ak chcete nájsť odpoveď, rozhodne tento víkend navštívte Dubové pri Turčianskych Tepliciach.

Už v nedeľu, 24. septembra, bude celá hornoturčianska dedinka Dubové spievať. Obec, v spolupráci s folklórnym súborom Prameň, pripravuje jedinečné podujatie, na ktoré ste všetci srdečne pozvaní. Dubovské spievanky – to je názov, ktorý nesie akcia plná nádherných ľudových piesní. Program sa začne o 14:00 v Kultúrnom dome. V programe Dubovských spievaniek sa predstavia folklórne súbory Tiesňavan Krpeľany, Podhradie a Prameň Dubové. Chýbať nebudú ani detské folklórne súbory Lúčik pri ZUŠ Turčianske Teplice či Prameňáčik Dubové pri ZUŠ Kláštor pod Znievom. V programe vystúpi aj ľudová hudba Drienča a Borka z Martina.

Robota, robota, na celý deň ťa mám, nechce sa mi robiť, ak si nezaspievam“. Každému známa slovenská pieseň hovorí jasnou rečou. V minulosti ľudia dobre vedeli, čo je najlepším hnacím motorom do práce. Príďte si teda v nedeľu načerpať pozitívnu energiu na Dubovské spievanky, zaspievať si alebo sa len započúvať. Všetci ste srdečne vítaní

Dubové pozýva na prvý festival folklóru v obci

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre