Dotyky a spojenia: Streda 21. jún (program)

Kultúra, Najnovšie správy, Všetky správy

Výberový nesúťažný festival Dotyky a spojenia vytvára platformu na vyhľadávanie a prezentáciu najzaujímavejších a najinšpiratívnejších inscenácií, ktoré vznikli uplynulý rok na Slovensku.

Dotyky a spojenia: Streda 20. jún (program)

21.06. / 09:30 / Národný dom – Tracyho tiger (Bábkové divadlo Žilina)
21.06. / 11:00 / Študovňa – Kritická platforma
21.06. / 14:30 / Divadelné námestie – Familiárium (Bábkové divadlo na Rázcestí Banská Bystrica)
21.06. / 15:30 / Štúdio – Túžba po nepriateľovi (Slovenské národné divadlo Bratislava)
21.06. / 21:00 / bývalé riaditeľstvo ZŤS, Thurzova 16 – Kráľ (Bratislavské bábkové divadlo)
21.06. / 22:00 / Divadelné námestie – Koncert: Milo Kráľ Band
21.06. / 23:30 / Národný dom – Persona (Divadlo Aréna Bratislava)

Tracyho tiger
Adaptácia kultovej knihy Williama Saroyana o hľadaní tigra v každom z nás. Tracyho tiger v skutočnosti nie je tiger, ale čierny panter. Predovšetkým je však synonymom túžby, odvahy, slobody a lásky.
Viac informácii

Kritická platforma
Diskusia o vybraných inscenáciách predchádzajúceho dňa.
Viac informácií

Familiárium
Prvý projekt svojho druhu na Slovensku, v ktorom sa deti aj dospelí vyberú na rodinnú púť do sveta známych rozprávok. Rodičia deťom alebo opačne, deti rodičom, zahrajú v troch rôznych salónoch: Šípková Ruženka bratov Grimmovcov sa odohráva v marionetovom divadle, Starý bodrík a vlk zo zbierok Pavla Dobšinského v maňuškovom divadle, Voľná téma s rekvizitami v budoári, kde sa fantázii medze nekladú. A úplne na začiatok herci odohrajú pre malých i veľkých divákov v divadle z papiera adaptáciu svetoznámej rozprávky Hansa Christiana Andersena Statočný cínový vojak.
Viac informácií

Túžba po nepriateľovi
V hre napísanej na objednávku SND prináša rakúsky dramatik Studlar spoločenstvo ľudí, ktorých osudy sú navzájom prepojené, hoci si to neuvedomujú. Atmosféra, ktorú režisér Ján Luterán na javisku vytvára, je ľudsky nepríjemná a napätá, civilné herecké výkony zas v divákovi navodzujú neodbytný pocit, že podobné výjavy sa odohrávajú aj za stenami jeho obývačky.
Viac informácií

Kráľ
Hoci Kráľ vznikol ako súčasť repertoáru Bratislavského bábkového divadla, pod vedením Andreja Kalinku jeho spolutvorcovia opäť prekračujú hranice žánrov a foriem. V špecifickom priestore sa otvárajú úvahy o tom, čo znamenal a znamená pre ľudské spoločenstvo pojem kráľ. V sérii asociatívnych hudobných, pohybových, výtvarných či performatívnych obrazov môže každý divák hľadať vlastné interpretácie a zároveň sa nechať zasiahnuť synestetickým zážitkom.
Viac informácií

Koncert: Milo Kráľ Band
Telegram
Viac informácií

Persona
Petra Vajdová patrí k najvýraznejším hereckým predstaviteľkám súčasnej slovenskej divadelnej scény. Dôkazom o výnimočnosti jej herectva je i ocenenie DOSKY, ktoré získala za postavu Emílie Ekdahlovej v inscenácii Fanny a Alexander v SND. Podobne sugestívny výkon podáva i v ďalšej inscenácii na motívy Bergmanovho filmu, ktorou je intímna monodráma Persona v réžii mladého režiséra Tomáša Procházku.
Viac informácií

Komentáre