Doma v EÚ: Interaktívne súťaže a kultúrny program na Divadelnom námestí

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Tento rok Slovensko oslávi 15. výročie vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie.

Pri tejto príležitosti pre vás Zastúpenie Európskej komisie spolu s partnermi pripravilo podujatie Doma v EÚ, ktoré sa uskutoční vo vybraných mestách Slovenska. Môžete sa tešiť na skvelú atmosféru a atraktívny kultúrny program pre všetky vekové kategórie.

Na Divadelnom námestí v Martine vystúpi v rámci podujatia Doma v EÚ skupina Electric Flash, ale to nie je všetko

Na hlavnom pódiu sa taktiež vystriedajú miestne umelecké súbory. V rámci sprievodného programu si môžete overiť svoje vedomosti v kvízoch, zmerať si sily v súťažiach a zapojiť sa do kreatívnych aktivít súvisiacich s EÚ a Európskym kultúrnym dedičstvom.

V stánku Zastúpenia Európskej komisie sa 26. apríla 2019 dozviete všetko o členských krajinách Európskej únie i o príležitostiach, ktoré vám EÚ ponúka.

Nebude chýbať ani info stánok Slovenského inštitútu mládeže – IUVENTA, ktorý spolupracuje s mládežou a informuje o možnostiach a aktivitách pre mladých v rámci rôznych programov, ako napríklad ERASMUS+.

Na záver celého dňa je pre verejnosť pripravená diskusia s vedúcim Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislavom Mikom spolu s primátorom mesta Martin, Jánom Dankom.

Organizátorom podujatia Doma v EÚ v Bratislave je Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku. Partnermi podujatia sú Európsky parlament – Informačná kancelária na Slovensku a Mestský úrad v Martine.

Doma v EÚ: Interaktívne súťaže a kultúrny program na Divadelnom námestí

ZDROJ: Mesto Martin

Komentáre