Doma v EÚ – Európska roadshow

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Tento rok oslávi Slovensko 15. výročie svojho vstupu do Európskej únie. Pri tejto príležitosti pre vás Zastúpenie Európskej komisie spolu s partnermi pripravilo podujatie Doma v EÚ, ktoré sa uskutoční vo vybraných mestách po celom Slovensku. Môžete sa tešiť na skvelú atmosféru a atraktívny kultúrny program pre všetky vekové kategórie.

Prvým mestom, ktoré navštívime už v piatok 26. apríla 2019 je Martin.

Na Divadelnom námestí, pred budovou Millenia, vystúpi v rámci podujatia Doma v EÚ skupina Electric Flash, ale to nie je všetko. Na hlavnom pódiu sa taktiež vystriedajú miestne umelecké súbory zo SZUŠ Martin a miestny súbor Martico New Age.

V rámci sprievodného programu si môžete overiť svoje vedomosti o Európskej únii v kvízoch, zmerať si sily v súťažiach a zapojiť sa do kreatívnych aktivít súvisiacich s EÚ a Európskym kultúrnym dedičstvom.

V stánku Zastúpenia Európskej komisie sa 26. apríla 2019 dozviete všetko o členských krajinách Európskej únie i o príležitostiach, ktoré vám EÚ ponúka. Nebudú chýbať ani informácie o dobrovoľníctve a Európskom zbore solidarity, ale aj o ďalších možnostiach, ktoré nielen vysokoškolákom ponúka program ERASMUS+.

Celodenný program vyvrcholí spoločnou diskusiou s vedúcim Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislavom Mikom a s primátorom mesta Martin Jánom Dankom. Samozrejme bude priestor aj pre otázky verejnosti. Diskusia sa uskutoční v Café Kamala pri Divadelnom námestí od 18:00 do 19:00 hod.

Organizátorom podujatia Doma v EÚ v Bratislave je Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku. Partnermi podujatia sú Európsky parlament – Informačná kancelária na Slovensku a mesto Martin.

Doma v EÚ - Európska roadshow

ZDROJ: Tlačová správa

Komentáre