Deň výskumu rakoviny si pripomenieme galakoncertom v Národnom dome v Martine

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Tretíkrát mimo Bratislavy! V srdci Turca, v Martine organizuje Nadácia Výskum Rakoviny (NVR) Galakoncert ku Dňu výskum rakoviny, a to v stredu 7. marca 2018 o 19.00 hod. v Slovenskom komornom divadle – Národnom dome.

Záštitu nad koncertom prevzala predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová a podporili ho viaceré organizácie. K publiku sa prihovorí predsedníčka Kruhu priateľov NVR s titulom Posol nadácie, Božidara Turzonovová. Významnou súčasťou programu bude ocenenie víťazov 6. ročníka Súťaže mladých onkológov v kategóriách stredoškolák, vysokoškolák, mladý vedecký pracovník. Súťaž organizuje NVR v spolupráci s Jesseniovou lekárskou fakultou UK v Martine a Martinským centrom pre biomedicínu (BioMed Martin).

Deň výskumu rakoviny si pripomenieme galakoncertom v Národnom dome v MartineO umelecký vklad do programu sa postará výnimočná vokálna skupina CLOSE HARMONY FRIENDS, ktorá interpretuje rock, pop, jazz a gospel v pestrej ponuke štýlu tzv a´cappela Light. Skupina pôsobí už 26 rokov nielen na Slovensku, ale účinkovala prakticky vo všetkých krajinách Európy, ale aj v Kolumbii, Mexiku, Japonsku, Austrálii. V roku 2008 účinkovala ako hosť koncertu Bobby Mc Ferrina.

Nadácia Výskum Rakoviny ďakuje všetkým podporovateľom za pomoc pri organizovaní galakoncertu.

Vstupenky za 10 € so zľavou za 7 € pre seniorov 62+, ZŤP a mládež do 18 rokov v predpredaji: v Turisticko-informačnej kancelárii, Andreja Kmeťa 22, Martin tel.: +421 43 4238 776, e-mail: tik@martin.sk a v Jesseniovej lekárskej fakulte UK, Malá Hora 4a, 043/2633 309; buchova@jfmed.uniba.sk

Deň Výskumu rakoviny – 7. marec
S cieľom upozorniť na priority a potenciál moderného onkologického výskumu vyhlásila Nadácia Výskum Rakoviny (www.nvr.sk) každoročne 7. marec za Deň výskumu rakoviny s mottom:
Dnešný výskum pre zajtrajšiu liečbu!

Tri hlavné ciele špeciálneho dňa venovaného onkologickému výskumu:
1. ukázať pacientom a ich rodinám, čím konkrétnym im výskum pomáha
2. presvedčiť lekárov-onkológov, že ich spolupráca na výskume je nevyhnutná pre ďalšie napredovanie v boji s rakovinou
3. pripomenúť vláde SR nutnosť zahrnúť špeciálny program aplikovaného výskumu do Národného onkologického programu a súčasne aj medzi priority znalostnej ekonomiky na Slovensku.

ZDROJ: Ján Juráš

Komentáre