Deň otvorených dverí na letisku v Martine hodnotíme ako úspešný

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Uplynulú sobotu (7.9.) sme verejnosti otvorili dvere do našich aero – klubových priestorov (AK Martin) a prezentovali sme svoju leteckú techniku v rámci statických a aj letových ukážok.

Veľký záujem bol aj v časti Aeromúzea, kde boli otvorené takmer všetky exponáty o ktoré bol enormný záujem. Záujem z radov verejnosti bol skutočne veľký, čomu nasvedčovalo aj plné pripravené parkovisko a obsadené ulice v mestskej časti Tomčany, za čo musím „domácim Tomčancom“ skutočne poďakovať, že vydržali jeden deň existovať v takomto obmedzenom režime.

Pre deti boli pripravené rôzne detské atrakcie ktoré organizačne zastrešila spoločnosť Fatraski, no a spolu s dobrovoľným hasičským zborom zo Záturčia pod taktovkou Romana Lichnera a vojakmi z piateho pluku špeciálneho určenia, ktorí predviedli modernú vojenskú techniku a zbrane, dotvorili tomuto dňu super náladu a atmosféru.

Samozrejme najväčšou atrakciou bol vrtuľník UH-60M Black Hawk Vzdušných síl OS SR z 1.vrtuľníkovej letky z Prešova, ktorý ukážkou svojich letových vlastností potvrdil kvalitu vo svojej triede.

Paragáni následne vykonali dva zoskoky z tohto stroja a predviedli svoje umenie ovládať padák a pristáť do vopred definovaného priestoru. Miestni aeroklubáci vykonali letové ukážky na motorových lietadlách, no a modelári z martinského RCM klubu predviedli následne svoje umenie diaľkovo ovládať rôzne modely.

Avizované nepriaznivé počasie nakoniec v plnom rozsahu nedorazilo a návštevníci si mohli tento pekný deň užiť spolu s nami. Skutočne ma veľmi teší obrovský záujem verejnosti o nami organizovaný DOD, čo nás motivuje pri organizovaní ďalších leteckých akcií v nasledujúcich rokoch.

Týmto by som sa chcel všetkým návštevníkom a všetkým čo sa podieľali na organizácii DOD poďakovať, pričom verím že sa stretneme opäť u nás na letisku pri niektorej z ďalších plánovaných akcií.

ZDROJ: Juraj Jánošík, Predseda AK Martin, foto: Boris Čierny

Komentáre