Čo všetko ste nevedeli o hračkách z korku.

PR články

V zahraničí majú korkové hračky už svoju históriu, no vo východnej Európe sú ešte nepoznané. Popradská firma Korkii sa rozhodla priniesť celý koncept korkových produktov aj k nám na Slovensko. Priamo pod Tatrami vyrába hračky určené pre domácnosti, ale zároveň aj množstvo edukačných pomôcok pre jasle a škôlky. V Martine tieto korkové hračky nájdete v hračkárstve BRUMKO na pešej zóne na ulici Divadelná 15 (bývalá predajňa Ryba, oproti banke ČSOB) alebo na eshope www.brumko.sk

Korok má vo svojej podstate množstvo jedinečných vlastností. Je to prírodný materiál získaný z kôry korkového dubu. Dubový strom v pravidelných časových intervaloch 9-12 rokov dokáže svoju kôru regenerovať, čo umožňuje jej olúpanie bez akéhokoľvek poškodenia. A tak získavame obnoviteľný zdroj našej planéty. Túto kôru v podobe dosiek nakupuje firma KORKII priamo v Portugalsku, následne ju už pod Tatrami spracováva a premieňa na krásne ekologické hračky.

Ďalšou výnimočnou vlastnosťou je štruktúra materiálu, viac ako 50% obsahu tvoria vzduchové bunky. Korok je o viac ako polovicu ľahší v porovnaní s bežným drevom a zároveň jeho bunková štruktúra vytvára flexibilitu pri stláčaní. Táto vlastnosť je maximálne využiteľná v podobe hračiek, získavame tak prírodné ľahké hračky, ktoré sa pri náraze dieťaťa vedia jemne prispôsobiť a tak zvyšujeme bezpečnosť počas hry.

Ďalšou výnimočnou výhodou, ktorú pórovitá štruktúra korku prináša, je protišmykovosť materiálu. Táto vlastnosť dodáva korkovým stavebniciam jedinečnosť medzi všetkými na trhu. Aká iná stavebnica Vám umožní stavať pod uhlom? Učiť sa a využívať pri stavbách rovnováhu kociek? Je to pridaná hodnota, ktorá skladanie kociek dokáže sťažiť.

 

Pre našich najmenších KORKII prináša na trh korkové navliekačky v niekoľkých prevedeniach. Každá sada je výnimočná ručnou maľbou na každý kus korálky. Nehľadajte dokonalosť ale oceňte práve šikovné ručičky maliarok spod Tatier. Na maľovanie sa využívajú certifikované netoxické farbivá, bezpečné pre detičky. Korálky si detičky navliekajú na korkovú šnúrku. Áno dobre počujete, aj šnúrky môžu byť korkové. Opäť je to 100% ekologický produkt, ktorý pozostáva z bavlny a korkovej látky. Šnúrky sú pevné, nelámu sa v detskej ruke, zjednodušujú navliekanie aj tým najmenším.  Korálkami si deti zdokonaľujú jemnú motoriku, koordináciu oka a ruky a posilňujú prstové svalstvo. Korálky sú výnimočné aj tým, že ich môžete využiť aj pri aktivitách vo vani. Nepoškodí sa ich tvar a nezmyje sa ani farba, sú ľahké a budú sa kolísať na hladine ako pierka.

Okrem korálok a stavebníc, nájdete v portfóliu značky KORKII aj edukačné pomôcky, mnohé z nich sú inšpirované aj princípmi Montessori.

Obľúbenou skupinou sú edukačné korkové podložky. Ako hovorí zakladateľka značky Jana Troppová: „Na začiatku sme sa venovali iba podložkám na stravovanie, a to základnému montessori modelu pre pravákov. Po pár mesiacoch si sami zákazníci vyžiadali model aj pre ľavákov a stále žiadali novinky pre staršie deti. Na základe tohto dopytu sme vytvorili aj edukačné podložky – Montessori abecedu, aktuálnou novinkou sú kontinenty na vymaľovanie voskovkami, fixami alebo farbami. A neustále pracujeme na nových modeloch.“ Využitie takýchto podložiek je všestranné. Podložky deti využijú počas stravovania, počas rôznych aktivít v detskej izbe, prípadne si z nej spravia nástenku na odkazy.

Do portfólia značky patria aj spoločenské hry, ktoré sú veľmi obľúbené v škôlkach, aj v domácnostiach. Medzi tieto zaraďujeme spoločenskú hru – LIENKA, ktorá je podobná hre Človeče nehnevaj sa a taktiež aj náročné prevedenie pexesa – MUCHOTRÁVKA. V korkovom pexese deti nehľadajú dva rovnaké obrázky, to by bolo veľmi jednoduché, ale k číslici od 1 do 10 priraďujú muchotrávku s jednou až desiatimi bodkami.

Okrem hračiek spoločnosť KORKII prináša na trh aj výnimočný korkový nábytok, dizajnové kúsky, ktoré nemajú na trhu konkurenciu. Veď patrične s korkovými taburetkami patrili medzi finalistov súťaže Národnej ceny za dizajn 2019.

Všetky produkty patria hrdo do skupiny zelených hračiek, niektoré hračky nájdete balené iba v bavlnených vrecúškach, ktoré šije chránené pracovisko priamo v Poprade.

Komentáre