Cesty v ŽSK sú zjazdné, dohľadnosť obmedzuje hmla, dážď a sneženie

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Žilina 29. decembra (TASR) – Na území Žilinského kraja (ŽSK) sú všetky cesty zjazdné. Hmla, silný dážď alebo sneženie obmedzujú podľa cestárov dohľadnosť do 100 metrov v lokalitách Dolný Kubín, Važec, Svrčinovec, Vrútky a Skalité. V tuneloch Poľana, Svrčinovec a Považský Chlmec je znížená maximálna dovolená rýchlosť z dôvodu tvorby snehovej vrstvy na vozovke a nebezpečenstva šmyku. Informovala o tom Slovenská správa ciest.

Diaľnice sú miestami s dvojcentimetrovou kašovitou vrstvou snehu a na rýchlostných cestách je kašovitá vrstva snehu do troch centimetrov. Na cestách I. triedy je kašovitý, miestami čerstvý alebo utlačený sneh do piatich centimetrov. Na cestách II. a III. triedy je kašovitý, miestami utlačený sneh do piatich centimetrov. Na horských priechodoch je kašovitý alebo utlačený sneh do troch centimetrov.

V Žilinskom kraji sú celú zimu pre nákladné autá s dĺžkou viac ako 12 metrov zatvorené horské priechody Semeteš, Rovná Hora, Huty a Príslop. Z Novej Bystrice do Oravskej Lesnej ani cez Rovnú Horu medzi Terchovou a Zázrivou nesmú v zime jazdiť kamióny nad 7,5 tony. Pre vozidlá dlhšie ako desať metrov je celú zimu zatvorená aj cesta I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom.

ZDROJ: TASR. foto: ilustračné

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Komentáre