Na turčianskych cestách obnovujú značenie

Najnovšie správy, Správy z regiónu, Všetky správy

Cestári Žilinského samosprávneho kraja začali s obnovou vodorovného dopravného značenia na ceste druhej triedy II/519 medzi Príbovcami a hranicou s Trenčianskym samosprávnym krajom.

„Počasie konečne dovolilo pracovníkom našej župnej Správy ciest, aby sa pustili nielen do rekonštrukcií ciest, ale aj do maľovania vodiacich a stredových čiar. Po zime sú mnohé z nich zle viditeľné, čo ovplyvňuje bezpečnú jazdu vodičov, preto ich zvýrazňujeme nanovo. Zatiaľ sme takto upravili 24 kilometrov cesty od Príboviec po Moškovec a počas tohto týždňa budeme pokračovať ďalej až za Jasenovo,“ informoval žilinský župan Juraj Blanár.

Žilinská župa sa stará o cesty i mosty druhej a tretej triedy a tento rok plánuje začať s ich modernizáciou, pričom pôjde o takmer sto kilometrov v Hornom Považí, Turci, Liptove, Orave a na Kysuciach. „Minuloročná zima spôsobila v našich regiónoch veľké škody a narušila župné cesty. Investujeme preto do úsekov, ktoré mrazy zasiahli najviac. Nový asfalt výrazne skvalitní jazdu vodičov,“ doplnil predseda ŽSK s tým, že zrekonštruované cesty vyznačí župa vodiacimi a stredovými čiarami až po obnovách, ako napríklad pri ceste medzi Slovanmi a Turčianskym Ďurom, ktorú kraj tento rok zmodernizoval a následne upravil novým vodorovným značením.

Na turčianskych cestách obnovujú značenie

ZDROJ: Lenka Záteková, hovorkyňa ŽSK

Komentáre