Česko-slovenský festival živého umenia BarmuseumFest finišuje!

Barmuseum, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Ako už býva zvykom, martinské Barmuseum prináša ľuďom, bažiacim po kultúre a kvalitných predstaveniach, to najlepšie z najlepšieho. Pritom je známe, že loví vo vodách nie komerčných a opozeraných, ale otvára dvere aj menej známym, no zato naozaj kvalitným umelcom, ktorí stoja za pozornosť.

Dokázali to už mnohé z hudobných či divadelných predstavení, ktoré sme mali možnosť uzrieť v rámci tohtoročného Česko-slovenského festivalu umenia BarmuseumFest. A tú najlepšiu bodku za celým festivalom spravia tieto tri podujatia, na ktoré zároveň srdečne pozývame:

16.2.2019: Minus123Minut

Bez preháňania môžeme tento koncert označiť za povinnú jazdu každého fanúšika dobrej hudby. A keď hovoríme o dobrej hudbe, na mysli máme kvalitný jazz, blues, funky, soul, groove a world music v jednom. Toto všetko nás totiž čaká v podaní českej kapely Minus123Minut, ktorá neprináša len dávku energie, ale aj tvorivú improvizáciu. Prsty v tom majú Zdeněk Bína (gitara, spev), Frederik Janáček (basa) a Dano Šoltis (bicie).

17.2.2019: Divadlo Continuo: Zuna

Máte radi bábky a bábkové divadlo? Že sa vám spájajú s detskými časmi? A čo tak spestriť si február kúskom nostalgie? Autorské divadelné predstavenie Zuna, v podaní divadla Continuo, totiž ponúka množstvo kúzelných príbehov z rôznych častí sveta a to na jednom mieste. Tieto kúzla sú popretkávané najhlbšími prianiami, ponaučeniami, jednoducho všetkým, čo k životu patrí. A je dobré si ich občas pripomenúť.

22.2.2019: Beseda k 100. výročiu vzniku Československej republiky

Asi vám nepovieme nič nové, keď spomenieme, že minulý rok sme si pripomenuli sté výročie vzniku ČSR. V rámci Česko-slovenského festivalu živého umenia BarmuseumFest je preto namieste zaradiť do programu aj besedu o historickom význame vzniku Československej republiky a jeho prínose pre súčasnú kultúru. Beseda sa uskutoční pod taktovkou Rada Slobodu a vy by ste pri tom určite nemali chýbať.

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

ZDROJ: Ivana Riljaková, Turčania.sk

Komentáre