Ako sa darí meniť svet Sulíkovi, Jurinovej, či starostke Cintulovej? V Čáry Máry to vedia

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Ako sme už avizovali, v martinskej kaviarni Čáry Máry vznikol projekt, ktorý má ambíciu každý mesiac predstaviť troch hostí a priblížiť ich spôsob, ako sa im darí meniť náš svet. Prvé kolo má úspešne za sebou. Minulú sobotu pozvanie prijali Richard Sulík, Erika Jurinová a Erika Cintulová.

Majiteľ kaviarne Čáry Máry Silvo Cintula, ktorý prišiel s nápadom tohto diskusného formátu, sa s portálom Turčania.sk podelil o prvé dojmy. „Napriek tomu, že sme diskusiu nepripravovali dlho a od spontánneho nápadu až po premiéru neuplynuli ani 2 týždne, ma príjemne prekvapil záujem ľudí. Zdá sa, že by Martinčania mohli mať o tento formát záujem.”

Príprava večera sa podľa neho nezaobišla bez drobných problémov a ďalšie podujatia sa z prvého poučia. “Samozrejme sme sa nevyhli detským chorobám a už teraz viem čo v ďalšom pokračovaní urobíme inak, lepšie. Teší ma, že pozvanie prijali Richard Sulík, poslanec Európskeho parlamentu, Erika Jurinová, nová županka Žilinského samosprávneho kraja a Erika Cintulová, novozvolená poslankyňa VÚC a víťazka volieb v Turci. Veľmi si vážim, že si našla čas najmä pani Jurinová, pretože si viem predstaviť, v akom hektickom období sa teraz nachádza, možno to aj naznačuje to, že bude mať o Turiec väčší záujem aj z pohľadu predsedkyne Žilinského samosprávneho kraja.

Cintula ďalej informoval, že spolu s Michalom Uherčíkom chcú každý mesiac pozývať osobnosti nielen z politického prostredia a formou diskusie s publikom dať priestor na zodpovedanie otázok, ktoré obecenstvo najviac zaujímajú. „Diskusia nemá ambíciu rozoberať vysoko aktuálne a príliš odborné témy, skôr nám ide o to, ukázať zaujímavé osobnosti ako ľudí a motivovaľ okolie k tomu, že svet môže zmeniť úplne každý.“

Prví diskutujúci tak hosťom priblížili svoje politické začiatky a dotkli sa napríklad aj témy stavby rýchlostnej cesty R3. Autorov príjemne prekvapil počet divákov a najmä fakt, že sa aktívne do debaty zapájali. V nastolenom trende chcú pokračovať.

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre