Blíži sa 9. ročník Deň turčianskeho vidieka 2018

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Leto vrcholí a my už myslime na začiatok septembra, kedy ako už tradične, sa uskutoční populárne podujatie Deň turčianskeho vidieka. V minulom roku nás sklamalo počasie a boli sme nútení podujatie na poslednú chvíľu zrušiť . Veríme, že sa to tento rok nestane a tak bude sobota 8.septembra 2018 v Jasenskej doline patriť oslave vidieka a najmä, nášho turčianskeho.

Okrem celodenného kultúrneho a dožinkového programu, v ktorom sa predstavia nielen turčianski folkloristi a muzikanti, ale aj ich hostia, country kapela a dychová hudba, mladí tanečníci z tanečnej školy DEEP. Návštevníci budú mať možnosť obdivovať šikovnosť turčianskych remeselníkov, ochutnať tradičné turčianske výrobky, vidieť domáce a hospodárske zvieratá, ale tradične sa predstavia so svojou ponukou i podnikateľské subjekty poskytujúce služby na vidieku i dodávatelia poľnohospodárskej techniky.

Pre deti budú pripravené atrakcie a zábava. Nechýbať bude ani tombola. Súčasťou podujatia bude i súťaž malotraktorov domáckej výroby RALLY FATRA, ktorá si už na Dni turčianskeho vidieka získala svoje miesto. Hosťom podujatia bude Kapela z Moravy – Fryštácka Javořina, ktorá vystúpi so svojim galaprogramom.

Hlavným organizátorom tohtoročného Dňa turčianskeho vidieka je JASED, s.r.o. v spolupráci s Turčianskou regionálnou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou a Regionálnou rozvojovou agentúrou Dolný Turiec, ktorá toto podujatie v Turci pred deviatimi rokmi začala organizovať. Na poslednom ročníku sa na podujatí podieľalo aj Občianske združenie Dobrý pastier z Kláštora pod Znievom pod vedením duchovného otca Masláka, ktoré veríme, že nebude  chýbať ani v tomto roku a predstaví svoje aktivity a ponúkne svoje produkty na Sedliackom dvore.

8.september je zároveň deň, ktorý po prvýkrát na Slovensku bude venovaný slovenskému kroju. A preto budeme radi, ak návštevníci, ktorí kroje vlastnia, prídu do Jasenskej doline v kroji, ktorý je sviatočným odevom a Deň turčianskeho vidieka je náš regionálny sviatok.

Máme záujem na tom, aby sa na podujatí odprezentovalo čo najviac turčianskych producentov, remeselníkov a výrobcov.

Ak máte čo ponúknuť, neváhajte nás kontaktovať na tel. 0905838999 Mikušáková, (jmikusakova@gmail.com) alebo na tel.0904489628 Petránek (moriak@moriak.sk).

V predvečer podujatia v piatok 7.9.2018 sa v spolupráci s OZ Vidiecky parlament na Slovensku uskutoční workshop, cieľom ktorého bude diskutovať o problémoch mladých ľudí, ich predstave o živote na vidieku, angažovanosti a práci pre komunitu. Program sa uskutoční v rámci celonárodného projektu Vidiecka mládež v regióne.

Privítame každého, koho táto téma zaujíma. Info a prihlášky : jmikusakova@gmail.com

Tešíme sa na stretnutie v Jasenskej doline !

ZDROJ: Janka Mikušová

Komentáre