Biela pastelka so sprievodným podujatím zavíta aj do Martina

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

V piatok 22. septembra vykročia do ulíc viac než 300 slovenských miest a obcí dobrovoľníci verejnej zbierky Biela pastelka. Cieľom zbierky je pomoc nevidiacim a slabozrakým ľuďom. Podporiť zbierku je možné príspevkom do pokladničiek dobrovoľníkov, SMS-kou s ľubovoľným textom v hodnote 2 € na číslo 820 alebo on-line na www.bielapastelka.sk. Zbierku Biela pastelka organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) od roku 2002 a patrí medzi 10 najväčších verejných zbierok na Slovensku.

To, aké to je byť slabozrakým či nevidiacim, si každý bude môcť vyskúšať na vlastnej koži. V informačných stánkoch ponúkne ÚNSS prezentáciu svojej činnosti, prehliadku rôznych kompenzačných a optických pomôcok, možnosť napísať si niečo v Braillovom písme, ale aj odfotiť sa s maketou ambasádora zbierky, slovenského futbalového reprezentanta Mareka Hamšíka. Navyše, v krajských mestách budeme záujemcom merať zrakové parametre.

Úvodný výkop sprievodných podujatí Bielej pastelky 2017 urobíme vo štvrtok 21.9. v Banskej Bystrici, rodnom meste ambasádora tohto ročníka. V piatok 22.9. pokračujeme v Trnave, Trenčíne, Nitre, Topoľčanoch, Žiline, Martine, Prešove, Poprade, Humennom a v Košiciach. Bratislavská Eurovea sa v piatok stane dejiskom hlavného podujatia Bielej pastelky.

Viac na www.bielapastelka.sk

Komentáre