Betónke odzvonilo, generálny riaditeľ Slovenskej správy ciest dnes podpísal zmluvu o dielo

Najnovšie správy, Správy z regiónu, Všetky správy

Cesta medzi Turčianskymi Teplicami a Príbovcami známa ako tankodrom, sa po dlhých rokoch bude rekonštruovať. V Bratislave dnes ( 5. mája ) podpísali generálny riaditeľ Slovenskej správy ciest Roman Žembera a konatelia spoločnosti HOCHTIEF SK zmluvu o dielo.

„Po prešetrení všetkých postupov súvisiacich s touto stavbou, Úrad verejného obstarávania potvrdil, že proces výberového konania na zhotoviteľa bol v poriadku“ vyjadril sa pre portál Turčania.sk prednosta okresného úradu v Martine Marcel Maťovčík a hneď dodal, že po tomto procese bol výsledok kontroly odoslaný na podpis a odsúhlasenie ministrovi dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Árpádovi Érsekovi.

„S veľkou radosťou môžem potvrdiť, že dnes sa podpísala zmluva o dielo so zhotoviteľom rekonštrukcie cesty I/65 s firmou HOCHTIEF SK. V najbližšej dobe nás čakajú dôležité úlohy, zvládnuť celú prípravu stavby, čo sa týka dotknutých obcí, ale hlavne obyvateľstva, ktoré túto cestu používa na presun do práce, školy, alebo napríklad k lekárovi. Samozrejme je aj dôležitý odklon osobnej, obslužnej a tranzitnej dopravy.  Čo v najkratšom čase sa uskutoční stretnutie predstaviteľov firmy zhotoviteľa, pracovníkov okresného úradu, starostov obcí, ale aj zložiek dopravnej polície“ povedal na záver prednosta.

Poklepanie základného kameňa a zahájenie rekonštrukcie cesty I/65 je naplánované na koniec mája 2017.

K téme sa v najbližších dňoch vrátime.

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre