Bernoláčik zasiahla búrka. Zenit zobral nádej Immortals

Šport, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Okrem jednoznačného zápasu Martinských medveďov s Pirátos mali ďalšie tri zápasy oveľa vyrovnanejší priebeh. Po dlhodobej maródke sme konečne privítali aj našu dvornú fotografku Slávku Jankyovú, na ktorej fotografie sa veľmi tešíme.

Chlapci zo Žiaru dokázali držať krok s dvojnásobnými víťazmi TFL len prvých trinásť minút. Na konci úvodného dejstva to začalo medveďom padať a ich kombinačné akcie sa zväčša končili v Drienkovej sieti. V priebehu 2,5 minúty strelili 5 gólov a jasne ukázali, že chcú čo najskôr zabudnúť na blamáž z predchádzajúceho zápasu. Pirátos tak zostáva po piatich kolách stále na dne tabuľky TFL.

Immortals rozohral v zápase s lídrom TFL (Zenit) slušný duel, v ktorom siahal minimálne po remízovom bode. Vaverkovci sa pustili bez rešpektu do svojho súpera a do 36. minúty vyhrávali. O vyrovnanie, ale aj o víťazný gól sa postaral Balla, ktorému okrem spoluhráčov pomohol aj Lukáš Vaňko, ktorý si práve odpykával trest. Zenit aj po ostatnom štvrtku jasne dominuje na čele tabuľky TFL a vďaka Ďuračikovi a Ballovi aj v tabuľke strelcov.

Azda najväčším prekvapením kola bola remíza v riadnom hracov čase medzi Stormom a Bernoláčikom. Uvolnení chlapci s búrkou na dresoch zaskočili od začiatku stretnutia ešte víťazstvom opojených Bernolákov z predchádzajúceho týždňa. Kým im došlo, že žiadny zápas sa nevyhrá sám, Storm viedol 2:0. Tréner Sabó nalieval do hráčov vieru, že sa dá aj proti ťažkému súperovi uhrať dobrý výsledok a oni mu porozumeli a doviedli stretnutie do plichty. V nájazdoch mali väčší pokoj na florbalkách Bernoláci a berú prémiový bodík. „Chlapci som na vás hrdý“, povedal po zápase tréner Chochula. Slová však boli paradoxne adresované chlapcom zo Stormu.

Turany sa po týždňovej pauze postavili proti Floku. Začali dobre, keď Ujček v 8. minúte zapichol loptičku pod veko bránky po nezištnej prihrávke Molnára. V 2. časti vyrovnával Meliš a neskôr Gelačák naklonil misky váh na stranu Floku. Desať minút pred koncom stretnutia vyrovnal Burica na 2:2. Čo však zrejme rozhodlo tento zápas, boli presilovky. Zatiaľ čo Turany ich mali šesť a strelili len jeden gól, Floku stačila jediná, ktorá rozhodla, že tri body poputujú na konto neónovým.

Výsledky 6. kola TFL

Žiar nad Hronom Pirátos – Medvede 3:10 / 2:6,0:1,1:3 / góly: Michalčík 2, Blahyj 1, Čavajda 2, Kubička 2, Fúčela 2, Silvester 1, Zajac 1, Bellan 1, Krol sr. 1

Zenit – Immortals Martin 6:4 / 1:2,1:1,4:1 / góly: Balla 3, Šrom 2, Kučka 1, Vaňko 1, Červeň 1, Bažík 1, Kirschner 1

FbK Storm – Bernoláčik 2:3 sn / 2:1,0:0,0:1 / góly: Brezani 1, Vandlík 1, Kralovanský 1, Mundier 1, Vargončík 1

FbK Turany – FloK 2:3 / 1:0,0:2,1:1 / góly: Ujček 1, Ujček 1, Doležal jr. 1, Meliš 1, Gelačák 

Bernoláčik zasiahla búrka. Zenit zobral nádej Immortals

ZDROJ: -DuKu-

Komentáre