Bernoláčik je opäť vo finále, čaká na svojho súpera

Bernoláčik sa prebojoval po tretíkrát za sebou so superfinále a stále je v hre o najcennejšiu trofej. Oranžovomodrí si na svojho súpera  musia ešte počkať, lebo Včelín si v súboji s Turanmi vynútil  tretí semifinálový zápas.

FBK Bernoláčik – Immortals 7 : 4 stav série 2 : 0
G: R. Kralovanský 3, P. Štrba, M. Noga, M. Sálus, M. Vargončík – A. Bažík, J. Vaverka, P. Čipkala, M. Ďureje

Víťaz základnej časti neponechal nič na náhodu a na svojho súpera sa veľmi dobre pripravil. Bernoláčik mal znova dobrý vstup do zápasu. Rýchle vedenie dodalo hráčom pokoj na hokejky a priblížilo im finálovú bránu. „Vždy je dobré, keď ide mužstvo do vedenia. Získava tým psychickú výhodu. Rýchle góly nás nakopli a potom sme našou poctivou hrou držali pevne opraty zápasu vo svojich rukách. Odohrali sme výborný zápas a zaslúžene sme vyhrali,“ uviedol Michal Vargončík, ktorý sa ešte obzrel za prvým zápasom. „Sme tím, ktorý chce hrať florbal. Nevyžívame sa v hádkach a ani v zbytočných diskusiách. Preto som rád, že teraz aj náš súper hral florbal a zbytočne nediskutoval. K dobrému zápasu prispeli aj obaja rozhodcovia, ktorí oproti predchádzajúcemu stretnutiu mali všetko pod kontrolou,“ dodal Michal Vargončík.

Bernoláčik je opäť vo finále, čaká na svojho súpera

Ako deň a noc. Aj tak by sa dalo porovnať pôsobenie Immortalsu na ihrisku v tejto sérii. Kým v prvom zápase dokráčali „nesmrteľní“ do vlastného hrobu, v druhom dueli predviedol nováčik súťaže sympatický výkon, ktorým potvrdil, že sa do semifinále nedostal náhodou. Negatívne emócii vymenili čierni za bojovnosť a odhodlanie sa ešte vrátiť do série. „Áno, v prvom zápase sme sa sústredili na zbytočné rozprávanie s rozhodcami. Druhý zápas už bol o niečom inom. Žiaľ, opäť nám súper ušiel a my sme iba doťahovali. Doplatili sme na zbytočné vylúčenia, ktoré nás zrážajú. Aj napriek prehre, sme ukázali dobrý florbal,“ hodnotil Juraj Vaňko, ktorý ocenil aj kvalitu súpera. „Bernoláčik bol lepší kombinačne i v organizácii hry. Naša bojovnosť jednoducho nestačila. V boji o bronz však chceme uspieť, lebo Immortals sa nikdy nevzdáva,“ odhodlane doplnil Juraj Vaňko.

Spartak Včelín – FBK Turany 6 : 5 stav série 1 : 1
G: M. Remeň 2, T. Čižmárik, D. Vašš, Ľ. Medvecký, M. Hruška – A. Šimko 2, M. Janota 2, A. Molnár

Kto očakával v tejto sérii vyrovnané zápasy, ten sa nemýlil. Obaja aktéri semifinálovej série si na ihrisku nič nedarujú. Aj teraz to bol to boj o každú loptičku. Turanci boli florbalovejším mužstvom, ale Včelín dokázal eliminovať ich prednosti. Nie nadarmo je Spartak turianskym katom. Teraz ale musel odvracať mečbol súpera. V zápase ako na hojdačke, sa to pracovitým „včeličkám“ napokon podarilo. „Boli sme oproti prvému zápasu disciplinovanejší. Sedem minút pred koncom sme stiahli hru na dva útoky a výsledok sa dostavil. Strelili sme víťazný gól a vedenie sme si už potom v závere postrážili,“ povedal Matej Remeň, ktorý očakáva dramatický aj tretí zápas. „Áno, bude to vyrovnané a postúpi ten, kto spraví menej chýb,“ dodal včelínsky kapitán.

Turanci dobre rozbehnutý zápas v tretej tretine nezvládli. Najskôr dvakrát pustili Včelín do jednogólového trháku a potom 49 sekúnd pred tretím klaksónom nepremenil Matej Janota trestné strieľanie. A tak sa Turanci namiesto prípravy na finále musia sústrediť na rozhodujúcu semifinálovú bitku. Aďo Šimko hľadal príčiny prehry. „Boli sme nedisciplinovaní. Vždy, keď sme sa dostali do tempa a vytvorili si tlak na bránku, tak sme boli vylúčení. Veľa gólov sme dostali aj z predbánkových priestorov. Na to si musíme dať pozor.“ Turiansky kapitán vie, že aj ďalší duel so Včelínom bude náročný. „Bude to boj a možno to bude znova o jednom góle. Verím, že to zvládneme,“ dodal Aďo Šimko.

ZDROJ: -mil-

Komentáre