Bernoláci v priamom súboji o čelo TFL zdolali Zenit

Vo štvrtok 30.11. pokračovala Turčianska florbalová liga 11. kolom a priniesla zaujímavé výsledky a zmeny v tabuľke. V tabuľke strelcov sa tesnia štyria trinásťgóloví sniperi. Benky (Martin Beňo – FbK Turany) ako najproduktívnejší hráč TFL utiekol prenasledovateľom už o šesť bodov. Disciplinárka opäť udeľovala trest.

V prvom meraní síl sa mali predstaviť vo veľmi dôležitom zápase hráči zo Žiaru nad Hronom a Stormu. Nakoniec však zlé počasie nedovolilo chlapcom zo Žiaru pricestovať preto sa zápas musí odohrať v náhradnom termíne.

Zápas Turany vs. Immortals Martin priniesol veľmi vyrovnané prvé dve tretiny. Oba tímy začali opatrnejšie a po dvoch tretinách bol stav 4:2. Turany v tretej tretine zúročili svoje dlhodobé skúsenosti a zohratosť. Oprieť sa mohli o kanoniera Janotu, ktorý strelil v zápase 4 góly a o technicky veľmi zdatného Martina Beňa. Súhra týchto dvoch chalanov je ozdobou TFL. „Nesmrteľní“ zanechali veľmi dobrý dojem. Nevyšla im však posledná tretina a tak Turany zvíťazili 11:4.

O 19:15 proti sebe nastúpili prvé dva tímy ligy a veru bolo sa na čo pozerať. Bernoláčik otvoril skóre ako prvý, keď sa presadil ich tradičný strelec Štrba. O pár minút neskôr mali bernoláci šancu zvýšiť svoje vedenie v presilovej hre. Gól nestrelili, naopak inkasovali po peknom prieniku Knesla. Zápas mal naďalej vyrovnaný priebeh. Bernoláčik sa síce v druhej tretine odpútal od súpera na dva góly, ale vedenie neudržal. Zenit sa prvý raz v zápase dostal do vedenia na začiatku tretej tretiny. Potom Bernoláčik pridal na vyššie obrátky. Strelil dva góly a výhrou 4:5 si poistil prvé miesto v tabuľke TFL.

Na posledný zápas nastúpili tímy Medvede a Včelín. Zápasy týchto dvoch tímov sa vždy končia vyrovnanými výsledkami a inak tomu nebolo ani vo štvrtok. Skóre otvorili medvede zásluhou Jurošeka. Včelín však veľmi rýchlo vyrovnal po nenápadnej strele na 1:1. V druhej tretine sa presadil len Kečkeš a Včelín sa dostal do vedenia 1:2. Medvede v tretej tretine zahodili veľa šancí, ale jednu z nich sa podarilo využiť Bellanovi na vyrovnanie stavu 2:2. V posledných piatich minútach sa začalo na ihrisku iskriť. Včelín sériou štyroch vylúčení daroval medveďom presilové hry. Jednu z nich využili medvede až na konci, keď zafungovala bratská spolupráca Kubičkovcov. Prihrával Juraj a zakončoval Ondrej. Zápas skončil výhrou medveďov 3:2. Oba tímy podali kvalitné výkony a o jednogólovom víťazstve zrejme rozhodli vylúčenia.

DISCIPLINÁRNA KOMISIA URČILA TREST

Počas víkendu rozhodovala aj Disciplinárna komisia a určila výšku trestu za ČK3 pre Filipa Orechovského (Spartak Včelín) sadzbou STOP na 2 súťažné zápasy.

Opis: Menovaný hráč sa po svojom vylúčení na dve minúty za sekanie (901) dopustil vulgárnej urážky rozhodcov – vyjadril sa vulgárne na ich adresu. Uvedený hráč už skôr počas zápasu komunikoval s rozhodcami nevhodným spôsobom, preto bol upozornený, že s rozhodcami komunikuje iba kapitán mužstva, čo on nebol. Keďže sa vulgarizmy opakovali, nasledovala ČK3.

Zdôvodnenie: Ak sa previní hráč alebo člen realizačného tímu hrubým nešportovým správaním. (925) Hrubým nešportovým správaním sa rozumie vulgárne urážanie rozhodcov, hráčov, členov realizačných tímov, funkcionárov a divákov.

Výsledky 11. kola TFL
FbK Turany – Immortals Martin 11:4 / 2:1,2:1,7:2 / góly: Janota 4, Molnár 2, Ujček 1, Sitár 1, Kapusta 1, Beňo 1, Šimko 1, – Kirschner 2, Bažík 2,
Zenit – Bernoláčik 4:5 / 1:1,2:2,1:2 / góly: Knesl 2, Brnčal 1, Tomica 1, – Noga 1, Štrba 1, Kralovanský 1, Vargončík 1, Pikla 1,
Medvede – Včelín 3:2 / 1:1,0:1,2:0 / góly: Kubička 1, Jurošek 1, Bellan 1, – Genšor 1, Kečkeš 1,

ZDROJ: -OK-DK-