Celoslovenské športové podujatie Beh na Zniev štartuje v júni svoj 21. ročník

Najnovšie správy, Správy z regiónu, Všetky správy

Tak ako aj minulé roky, aj tento raz sa bude prvá júnová nedeľa v Kláštore pod Znievom niesť v duchu obľúbeného športového podujatia – Behu na Zniev. Ak patríte aj vy medzi aktívnych alebo rekreačných bežcov, určite svoju účasť na tejto akcii neoľutujete.

Už 4. júna 2017 sa v obci Kláštor pod Znievom uskutoční 21. ročník známeho celoslovenského bežeckého podujatia, ktoré sa každý rok teší obrovskej účasti súťažiacich a divákov. Minulý rok bol zaznamenaný rekordný počet pretekárov – 200 dospelých a 300 detí. Ide totiž o jediný beh na Slovensku, kde sa beží ku zrúcanine hradu.

Súťažiť sa bude aj o titul majstra Slovenska v behu do vrchu

Vďaka vysokej kvalitatívnej úrovni bol organizátorom už po druhý raz po sebe pridelený aj štatút organizovania majstrovstiev Slovenska v behu do vrchu. „So Slovenským atletickým zväzom sme sa dohodli na spolupráci. Prebehnú tu majstrovstvá Slovenska a zároveň aj kvalifikácia na majstrovstvá Európy,“ prezrádza Mgr. Peter Paulíny, organizátor podujatia. Cieľ pretekov však ostáva rovnaký, a to ísť si zabehať pre zábavu, radosť, motiváciu urobiť pre seba niečo zdravé a užiť si deň v príjemnej a priateľskej atmosfére.

Trať je prispôsobená dospelým, ale aj deťom

Trasa pre bežcov je zároveň aj prehliadkou jedinečnej prírody obce. Začína sa od budovy bývalého gymnázia, kde pretekárov odštartuje výstrel z dela. Beží sa cez lúky, polia, chodník okolo Kalvárie, cez areál kostola stojaci na vrchu nad obcou a vrchom na Zniev. Celková dĺžka trate je 5 650 m a prevýšenie dosahuje 475 m. Beh na Zniev sa časovo viaže k Medzinárodnému dňu detí, takže pretekať môžu aj tí najmenší. Trate pre deti sú totiž prispôsobené veku, beží sa od 50 do 2 600 m.

Oslavovať sa bude aj MDD

V rámci bežeckého podujatia Beh na Zniev jeho organizátori nezabudni ani na deti, a to nielen pripravenou traťou, ale aj programom k Medzinárodnému dňu detí. Rodičov a ich ratolesti bude po celý čas sprevádzať moderátor Slávo Jurko a DJ Gombo. Predvedie sa aj ukážka dobových kostýmov, historického šermu, deti si budú môcť vyskúšať zastrieľať z luku, zúčastniť sa rozprávkovej cesty lesom, zapojiť sa do súťaží a stráviť nedeľu v prírode.

Celoslovenské športové podujatie Beh na Zniev štartuje v júni svoj 21. ročník

Základné údaje

miesto: Kláštor pod Znievom
štart: areál bývalého gymnázia
dĺžka trate: 5 650 m, mapa trate
prevýšenie: 475 m, profil trate
povrch: asfalt 0,8 km + terén

Podmienkou účasti na majstrovstvách SR je registrácia v SAZ. Každý pretekár musí štartovať v kategórii danej jeho vekom.

Kvalifikačné preteky na majstrovstvá Európy v behu do vrchu hore – Kamnik, Slovinsko – 8.7.2017. Nominačné kritériá pre registrovaných pretekárov v SAZ: Víťazi kvalifikácie v kategórii muži, ženy, juniori, juniorky a 2.–4. v poradí v prípade, že majú na dráhe dosiahnutý predpísaný výkon (muži 10 000 m 33 min; ženy 10 000 m 37 min; juniori 5000 m 16 min; juniorky 5000 m 18 min). O nominácii rozhodne Slovenský atletický zväz.

Výsledky budú priebežne zverejňované hlásateľom a na výsledkovej tabuli. Po skončení pretekov aj na stránke SAZ www.atletikasvk.sk, beh.szm.com alebo beh.sk

Časový rozpis

11.00 – 13.30 hod. prezentácia DETI do 3 r., DETI 1, DETI 2, DETI 3.

14.30 hod. štart detských kategórií (2007 a mladší).

11.00 – 13.30 hod. prezentácia ostatných kategórií.

14.00 hod. štart kategórií mužov, žien, juniorov a junioriek (Beh na Zniev) a beh Kláštorčanov na Kalváriu.

15.00 hod. štart mládežníckych kategórií (najmladšie žiactvo, mladšie žiactvo, staršie žiactvo, dorast).
Štartovné a ceny

Na preteky sa môžete prihlásiť vopred do 1.6.2017 24.00 hod. prípadne v deň pretekov v kancelárii.

Štartovné online 7€ za pretekára do 1.6.2017, na mieste 10€ (deti predškolského a školského veku neplatia štartovné).

Štartovné balíčky budú pripravené pre vopred prihlasených maximalne +30ks naviac.

Pre prvých troch pretekárov v každej kategórii sú pripravené vecné ceny a v mužských a ženských kategóriách aj finančné odmeny. Prvé tri miesta v absolútnom poradí sú tiež finančne ohodnotené. Na majstrovstvách SR získavajú v kategórii mužov, žien, juniorov a junioriek prví traja medailu a diplom.

ZDROJ: www.behnazniev.sk

Komentáre