Amfiko Martin po troch rokoch opäť premieta

Od soboty (8.7.) si môžu turčania opäť pozrieť filmy pod holým nebom vo svojom obľúbenom Amfiku. Naposledy sa premietalo v auguste 2014. “Od roku 2012 prestali filmové spoločnosti vyrábať filmy na klasické kotúčove premietačky,“ hovorí riaditeľ martinského amfiteátra Martin Lechan, o dôvodoch prečo Amfiko nepremietalo. “Na Slovensku vtedy skončili premietať desiatky kín. Postupne sa kiná digitalizovali a teraz prichádza čas aj na amfiteátre.“

Martinské Amfiko tak ako jedno z prvých slovenských amfiteátrov opäť spúšťa letnú filmovú sezónu. Oproti minulosti ponúka digitálna technika možnosť premietať aj najnovšie filmové novinky. Martin Lechan hovorí, že to atraktívni ponúkané tituly. “V minulosti sa o niekoľko filmových kópií bili všetky slovenské kiná a amfiteátre pre riziko počasia dostávali filmy až v druhom slede.“ Aj napriek tomu, patrilo Amfiko medzi najnavštevovanejšie kiná, vďaka svojej obľúbenosti medzi Martinčanmi.

Amfiko bude počas leta premietať 7 dni v týždni. V mesiaci júl budú začiatky o 21.30 hodine, v auguste o 21.00. Novinkou bude možnosť zakúpiť si vstupenky aj online cez internet, ale tiež cez mobil. Ak sa vám nebude chcieť stáť v rade, môžete si tak vstupenku kúpiť doslova pred bránou elektronicky.

Letné kino sa teší obľube aj detských divákov. Animované filmy a rozprávky navštevujú aj rodičia spolu s deťmi, pre ktoré je premietanie pod holým nebom netradičný zážitok.

Medzi prvé filmy, ktoré si môžete prísť pozrieť patria akčný hit Avengers a obľúbené česko – slovenské tituly Všetko alebo nič a hudobno – tanečný film Backstage. Z animovaných filmov bude patriť medzi najočakávanejšie komédia Hotel Transylvánia 3.

Amfiko Martin po troch rokoch opäť premieta

Amfiteáter má toto leto nabitý program aj hudobno – kultúrnymi akciami. Leto odštartoval vydarený koncert IMT Smile a najbližšie nás čaká Bystričská Slivka, ktorá sa tento rok presťahovala z Bystričského futbalového ihriska, práve do martinského Amfika. Koncom júla sa bude konať už dvanásty ročník akcie Amfiko Street Soul, ktorá je spojením Street artového umenia a festivalu elektronickej hudby. Počas dňa výtvarní umelci z celého česko – slovenska pomaľujú steny amfiteátra novými dielami a večer bude hudobný program na dvoch pódiách.

Koncom leta zavítajú do Amfika hviezdy tradičnej zábavy Kollárovci, ktorí si pripravili bohatý program spoločne s legendárnou Moravankou a moderátorom Štefanom Skrúcaným. V polovici septembra uzavrie leto veľkolepá prehliadka československých legiend ako Helena Vondráčková, Marie Rottrová, skupina Turbo, Richard Müller, Beáta Dubasová, Robo Grigorov a Vidiek.

Amfiteáter pripravuje aj festival enviromentálnych a horských filmov Hory a mesto, kde budete môcť celú noc sledovať prehliadku filmov o prírode. Môžete tak priamo zo svojho stanu pozerať filmy o krásach prírody, horolezectva, nebudú chýbať ani diskusie s tvorcami filmov.

Ako jednu zo svojich zastávok na budúcorocnom koncertnom turné si vybrali Martin slávny ruský orchester Alexandrovci. Koncom mája odohrajú v amfiteátri svoj veľkolepý koncert.

ZDROJ: TS Amfiko

Komentáre