Letnú sezónu v martinskom amfiku otvorí minuloročný filmový hit Bohemian Rhapsody

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Letnú sezónu v martinskom amfiku otvorí minuloročný filmový hit Bohemia Rhapsody

Po minuloročnom znovuzrodení Amfika, sa môžu Martinčania tešiť na filmové večery pod holým nebom aj tento rok. Letné kino začína premietať 7. júna, pripravený je životopisný film Bohemian Rhapsody  z roku 2018 o britskej hudobnej skupine Queen.

„Minulý rok sa nám podarilo kompletne vynoviť premietaciu stenu a gastro zariadenie, ktoré sme nazvali Backstage. Názov bol inšpirovaný Mirom Táslerom, ktorý nám stále hovoril, že prečo máme bufet v priestoroch backstage. V budúcnosti plánujeme tento priestor nazvať Námestie Ľubomíra Móresa, ako uctenie si dlhoročného pracovníka a dušu amfiteátra, ktorý sa oň staral desiatky rokov, ale žiaľ pred dvoma rokmi zomrel,“ vyjadril sa pre Turčania.sk riaditeľ Amfika Michal Vanko.

Tento rok sa obnovili zábradlia, maľovali sa steny, rekonštruovala sa štvrtina lavičiek v hľadisku. Taktiež sa vylepšil zvuk pre kino. Pred dokončením je aj nová atrakcia, Lanový park, ktorý je na kopci zo strany od Slovenského národného múzea.

„Tento rok budú v Amfiku ešte štyri koncerty a to skupina Team, Kandráčovci, Miro Jaroš a opera Nabucco. V júni premietneme okolo 12 filmov, v júli a v auguste budeme premietať každý deň. Vstupenky na večerné premietanie sa dajú kúpiť online ako aj namieste,“ uzavrel Vanko.

Michal Vanko
Michal Vanko

Amfiteáter je unikátny priestor v srdci Martina, každoročne ho navštevujú tisícky ľudí. Už viac ako 50 rokov funguje aj letné kino. To po trojročnej pauze začalo minulý rok opäť premietať vďaka zakúpeniu digitálnej technológie. Pri tejto príležitosti sa pustilo aj do celkovej revitalizácie amfiteátra, ktorá bude postupne trvať ešte pár rokov.

Michal Vanko je riaditeľom Amfika už devätnásť rokov. Za tú dobu sa v Amfiku uskutočnili desiatky akcií a festivalov. Medzi najväčšie patrili festival Nočné vlny, koncert skupiny Elán, rôzne Matičné festivaly, ale aj tohtoročný koncert Alexandrovcov a pripravovaný megakoncert skupiny Team. 

PROGRAM A VSTUPENKY: http://www.amfiko.sk/

ZDROJ: Turčania.sk, foto: Michal Vanko

Komentáre